Jak ważne są w mikromodelarstwie okrętowym precyzyjne detale wyposażenia pokładowego i uzbrojenia pisałem już wielokrotnie. Zresztą zawsze się łapie na tym, że trzeba coś takiego napisać, kiedy przychodzi do omawiania nowych akcesoriów wydawanych przez wrocławskie Shelf Oddity lub inne firmy o podobnym profilu. Chcę o tym napisać, a potem okazuje się, że była o tym mowa poprzednio. Tak było i tym razem kiedy z Shelf Oddity otrzymałem do recenzji kolejne nowe zestawy.

Więcej >>>>

Zestaw: Wessex extremal detail set
Skala: 1:144
Producent: Shelf Oddity
Nr kat: SO214413
Typ: elementy fototrawione

Więcej >>>>

Nie od dziś wiadomo, że drobne detale wyposażenia pokładowego czy uzbrojenia mają niebagatelny wpływ na ostateczny wygląd modeli okrętów. Zwłaszcza mikromodeli w skali 1/700. W ciągu ostatnich lat jakość modeli w tej skali niezwykle wzrosła i nie ustępują one już w niczym swoim odpowiednikom w większych skalach. Poza niezwykle szczegółowymi modelami okrętów na rynku mamy szeroką gamę akcesoriów do waloryzacji modeli, dzięki którym modele nieco starsze a przez to mniej szczegółowe mogą stać się prawdziwymi cackami. Jeżeli ktoś ma zamiar zbudować miniaturę któregoś z amerykańskich niszczycieli z okresu ostatniej wojny warto, aby zwrócił uwagę na wyrzutnie torpedowe do modeli tych okrętów, które ostatnio wydała firma Shelf Oddity.

Więcej >>>>

Producent: Shelf Oddity
Model:
PRV-16 Radar Antena Grid
Skala: 1:72
Nr kat: SO5723
Typ: elementy fototrawione
Akcesorium dedykowane do modelu: ZZ Modell 72022 PRV-16 Radar

Więcej >>>>

Shelf Oddity: LCM3 model set
Skala: 1:700
Nr kat: SO27003
Typ: 2 x model - elementy fototrawione, wydruki 3D

Barki desantowe LCM-3 są dobrze znane wszystkim zainteresowanym historią zmagań morskich w czasie II wojny światowej. Barki konstrukcji Andrew Higginsa były produkowane w latach 1942 – 1945, zbudowano ponad osiem tysięcy sztuk i szeroko wykorzystano w większości operacji desantowych, w których brała udział US Navy, zarówno na europejskim teatrze wojennym, jak i oczywiście dalekowschodnim. W mikromodelarstwie okrętowym miniatury takich barek stanowią uzupełnienie modeli okrętów desantowych, ale czasem funkcjonują jako samodzielne zestawy. Najnowszym z nich są modele barek LCM-3 wydane przez firmę Shelf Oddity.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd