Seria modeli samolotów myśliwskich z rodziny PZL P.11 wydanych przez firmę IBG Models liczy już kilka pozycji. Od pewnego czasu producent zajmuje się także produkcją akcesoriów modelarskich w postaci wydruków 3D. W ciągu ostatnich kilku lat ta technologia stała się bardzo powszechna w produkty tego typu mocno zyskały na jakości. IBG Models zajmuje się produkcją akcesoriów przeznaczonych do własnych modeli, więc wiadomo było, że drukowane detale do modeli popularnych „Pezetelek” pojawią się na rynku. Dzięki uprzejmości producenta mogłem przyjrzeć się kilku z nich.

Więcej >>>>

Jak ważne są w mikromodelarstwie okrętowym precyzyjne detale wyposażenia pokładowego i uzbrojenia pisałem już wielokrotnie. Zresztą zawsze się łapie na tym, że trzeba coś takiego napisać, kiedy przychodzi do omawiania nowych akcesoriów wydawanych przez wrocławskie Shelf Oddity lub inne firmy o podobnym profilu. Chcę o tym napisać, a potem okazuje się, że była o tym mowa poprzednio. Tak było i tym razem kiedy z Shelf Oddity otrzymałem do recenzji kolejne nowe zestawy.

Więcej >>>>

Zestaw: Wessex extremal detail set
Skala: 1:144
Producent: Shelf Oddity
Nr kat: SO214413
Typ: elementy fototrawione

Więcej >>>>

Nie od dziś wiadomo, że drobne detale wyposażenia pokładowego czy uzbrojenia mają niebagatelny wpływ na ostateczny wygląd modeli okrętów. Zwłaszcza mikromodeli w skali 1/700. W ciągu ostatnich lat jakość modeli w tej skali niezwykle wzrosła i nie ustępują one już w niczym swoim odpowiednikom w większych skalach. Poza niezwykle szczegółowymi modelami okrętów na rynku mamy szeroką gamę akcesoriów do waloryzacji modeli, dzięki którym modele nieco starsze a przez to mniej szczegółowe mogą stać się prawdziwymi cackami. Jeżeli ktoś ma zamiar zbudować miniaturę któregoś z amerykańskich niszczycieli z okresu ostatniej wojny warto, aby zwrócił uwagę na wyrzutnie torpedowe do modeli tych okrętów, które ostatnio wydała firma Shelf Oddity.

Więcej >>>>

Producent: Shelf Oddity
Model:
PRV-16 Radar Antena Grid
Skala: 1:72
Nr kat: SO5723
Typ: elementy fototrawione
Akcesorium dedykowane do modelu: ZZ Modell 72022 PRV-16 Radar

Więcej >>>>

Partnerzy

           

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!