Zagadnienie podstawek na których eksponowane są modele, nie tylko samolotów nie jest niczym nowym. Wiadomo, sprawiają, że w swoim „naturalnym środowisku” model będzie prezentować się efektowniej. Wielu modelarzy wykonuje je we własnym zakresie, wielu korzysta z produktów gotowych, z bogatych ofert producentów modeli i akcesoriów modelarskich. Takie właśnie podstawki do modeli samolotów w podziałce 1/72 znalazły się nie tak dawno w ofercie firmy Arma Hobby.

Więcej >>>>

Eureka XXL: K2 'Black Panther' R.O.K. And Polish Army MBT - Twoing Cables And Holders
Skala: 1:35
Nr kat: ER3575
Typ: elementy żywiczne, linka stalowa
Dedykowany do: Academy, Hobby 2000

 

Firmy Eureka XXL modelarzom nie trzeba przedstawiać. Producent rodem z Iławy jest znany głównie fanom modeli pojazdów wojskowych, do których produkuje akcesoria do waloryzacji. Jedną z ostatnich jego propozycji są akcesoria do modelu czołgu K 2 „Black Panther”. Ponieważ przy okazji ufundowania nagród na tegoroczną edycję BFM-u otrzymaliśmy te właśnie zestawy do testów, postanowiłem wykorzystać nadarzającą się okazję i przyjrzeć im się bliżej. 

Więcej >>>>

IBG MODELS: Luftwaffe Starter Cart and Transport Crate for Engine Jumo 213 Included
Skala: 1:72
Nr kat: 72547
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione

 

Pokazywanie modeli samolotów w ich naturalnym środowisku, czyli na lotnisku jest rzeczą bardzo powszechną i nikogo o tym nie trzeba przekonywać. Modelarze uwielbiają, gdy zbudowanej przez nich miniaturze samolotu towarzyszy pojazd czy jakiś osprzęt lotniskowy. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci modeli wydając kolejne zestawy figurek, pojazdów czy innego sprzętu do obsługi samolotów. Do tego grona nie tak dawno dołączyła firma IBG Models oferując miniatury wózków do transportu i rozruchu silnika Junkers Jumo 213.

Więcej >>>>

Zestaw: Wessex extremal detail set
Skala: 1:144
Producent: Shelf Oddity
Nr kat: SO214413
Typ: elementy fototrawione

Więcej >>>>

Nie od dziś wiadomo, że drobne detale wyposażenia pokładowego czy uzbrojenia mają niebagatelny wpływ na ostateczny wygląd modeli okrętów. Zwłaszcza mikromodeli w skali 1/700. W ciągu ostatnich lat jakość modeli w tej skali niezwykle wzrosła i nie ustępują one już w niczym swoim odpowiednikom w większych skalach. Poza niezwykle szczegółowymi modelami okrętów na rynku mamy szeroką gamę akcesoriów do waloryzacji modeli, dzięki którym modele nieco starsze a przez to mniej szczegółowe mogą stać się prawdziwymi cackami. Jeżeli ktoś ma zamiar zbudować miniaturę któregoś z amerykańskich niszczycieli z okresu ostatniej wojny warto, aby zwrócił uwagę na wyrzutnie torpedowe do modeli tych okrętów, które ostatnio wydała firma Shelf Oddity.

Więcej >>>>

Partnerzy

     

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!