Spośród dość sporej liczby zestawów figurek wydanych ostatnio przez firmę ICM wybrałem do opisania dwa. Można się zastanawiać, co poza skalą w której zostały wydane mogą mieć z sobą wspólnego ukraińskie żołnierki z obecnie trwającego konfliktu z mszą polową armii brytyjskiej z okresu II wojny światowej? Na pierwszy rzut oka niewiele. Wybrałem je dlatego, że są one niejako uzupełnieniem modeli pojazdów jakie ostatnio opisywałem.

Więcej >>>>

Na modelarskim rynku od pewnego czasu dostępne są farby akrylowe produkowane przez firmę Mission Models. Jako, że ostateczny wygląd naszego modelu zależy od jakości malowania, a co za tym idzie jakości zastosowanego lakieru warto przyjrzeć się tym produktom.

Więcej >>>>

Model: Polish Infantry 1939
Nr kat.: 35048
Skala: 1:35
Producent: IBG Models
Tworzywo: model wtryskowy, zestaw figurek
Malowanie: 1 x Polska  

Gdybym napisał, że firma IBG Models wchodzi na nowy dla siebie obszar wydając zestaw figurek, napisałbym bujdę na resorach, choć nie do końca. Figurki żołnierzy w skali 1/35 producent ten ma już na koncie, ale pojawiały się one niejako dodatek do modeli pojazdów wojskowych. Była zatem załoga TKS-a oraz figurki artylerzystów zarówno polskich jak i włoskich, byli też czołgiści polscy i niemieccy dołączani do limitowanych serii zestawów czołgów 7TP i Pz.Kpwf. II. Te ostanie to były przepaki produktów ukraińskiej firmy Mini Art., wcześniejsze to własna produkcja IBG Models. Teraz na rynku pojawił się pierwszy samodzielny zestaw figurek warszawskiego producenta, a jest poświęcony polskiej piechocie w okresu Wojny Obronnej z Września 1939 r.

Więcej >>>>

Model: Austrått fort coastal artillery site triple 28cm turret Caesar 1/72
Nr kat.: UA72344
Skala: 1:72
Producent: Modelcollect
Tworzywo: model wtryskowy
Malowanie: Niemcy

 

Więcej >>>>

Model: 28 cm SK c/34 guns Battleship Scharnchorst Turret B
Nr kat.: 5016
Skala: 1:72
Producent: TAKOM Models
Tworzywo: model wtryskowy, aluminiowe lufy
Malowanie: 2 x Niemcy 

Firma TAKOM jest doskonale znana polskim modelarzom, głównie z modeli pojazdów wojskowych i bardzo nieszablonowego traktowania podejmowanych przez siebie tematów. We współpracy z firmą Snow Man producent podejmuje ostatnio także tematy marynistyczne, również w sposób nieszablonowy i oryginalny. Model niszczyciela? Proszę bardzo, ale może być też opcja z suchym dokiem.  Innym przykładem łamania utartych schematów jest wydawanie makiet uzbrojenia okrętowego w skalach 1/72 i 1/35. W tej pierwszej skali oferowane są także wieże artyleryjskie kilku znanych pancerników z okresu ostatniej wojny. Ponieważ te akurat makiety idealnie posłowały do pewnego projektu, w jakim w ramch KPM-u mamy zamiar wziąć udział, mamy cztery z nich na razie w naszych magazynach. Jest także doskonała okazja do przyjrzeniu się najnowszej propozycji TAKOMa w tym segmencie, czyli wieży z działami 280 mm stanowiącej podstawowe uzbrojenie pancerników typu „Scharnchorst”.

Więcej >>>>

Partnerzy

         

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!