Model: 7TP Polish Tank – Single Turret – Early Production
Nr kat.: 35070
Skala: 1:35
Producent: IBG Models
Tworzywo: model wtryskowy, elementy fototrawione
Malowanie: 1 x Polska

Firma IBG Models pomału kończy jeden ze swoich ważniejszych cykli wydawniczych w segmencie pojazdów wojskowych w skali 1/35. Do rąk modelarzy właśnie trafiła kolejna odsłona polskiego czołgu lekkiego 7TP. Tym razem jest to wersja jednowieżowa z wczesnej serii produkcyjnej.

Więcej >>>>

Nazwa modelu: Semovente M41M da 90/53 - Italian SPG
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 72131
Skala: 1:72
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie: 3 x Włochy

Semovente M41M da 90/53 to włoskie przeciwpancerne działo samobieżne skonstruowane na potrzeby włoskich jednostek walczących na froncie wschodnim. Ich przeznaczeniem miało być zwalczanie sowieckich czołgów T-34 i KV, lecz nie zdążyły one wejść na czas do linii i ostatecznie użyto ich do walki z wojskami alianckimi w  czasie walk na Sycylii. Model tego ciekawego pojazdu wydała ostatnio w podziałce 1/72 firma IBG Models.

Więcej >>>>

 Samochody pancerne DAC uważane są za jedne z najbardziej udanych konstrukcji tego typu. Używane były w dużych ilościach przez ilościach przez wojska alianckie w latach ostatniej wojny, jak i wiele lat po jej zakończeniu. Producenci modeli wtryskowych jednak nie interesowali się tą konstrukcją w jakiś przesadny sposób o czym świadczy, że na przestrzeni lat w skali 1/72 powstały jedynie dwa zestawy. Japońska Hasegawa wydała swój model w 1975 roku zaś firma Popeye w latach 80 – tych zeszłego stulecia. Co ciekawe pudełka obu tych zestawów niezależnie od edycji których było kilka zdobi ten sam boxart. Sytuacja zmieniła się na wiosnę 2024 r. kiedy po temat DAC sięgnęła rodzima firma IBG Models wydając jednocześnie dwa zestawy – podstawową odmianę Mk. I oraz bezwieżową tzw. „Swan-off”. Dzięki uprzejmości producenta mogłem zapoznać z zawartością obu pudełek.

Więcej >>>>

Firma IBG Models konsekwentnie kontynuuje swą najnowszą serię wydawniczą w zakresie modeli pojazdów wojskowych, opracowanych w podziałce 1/35. Mowa tu oczywiście o wczesnych wersjach niemieckich czołgów lekkich z początkowego okresu wojny, czyli Pz.Kpfw. II, zwanymi potocznie Panzer II. Jakiś czas temu na rynek trafiła odmiana a3 tego wozu, zaś ostatnia propozycja w tym zakresie to wersja b z wyposażeniem dodatkowym w postaci przyczepki z dodatkowym zbiornikiem paliwa i instalacją do tankowania. Ponieważ zmiany w stosunku do poprzednich zestawów nie są znacząco duże postanowiłem oba zestawy omówić łącznie.

Więcej >>>>

Niedługo miną dwa lata, odkąd za naszą wschodnią granicą wybuchł najbardziej krwawy, wyniszczający i bezsensowny zarazem konflikt zbrojny XXI w. Niestety do wojny w Ukrainie zaczęliśmy się przyzwyczajać i niestety pojawia się coraz więcej głosów, że Ukraina w końcu ulegnie najeźdźcy. Oby tak się nie stało a żeby pewne rzeczy zostały zrozumiane, nie było potrzebne kolejne Perl Harbor. Ten tekst to co prawda kolejna recenzja zestawów do budowy modeli, ale na tyle specyficzna, że chciałem ją zadedykować ludziom, którzy codziennie narażają życie i niestety często je tracą, by tacy ludzie jak ja mogli żyć spokojnie, ciesząc się modelarstwem.

Więcej >>>>

Partnerzy

           

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!