Model: Pz.Kpfw. II Ausf. b – German Light Tank
Nr kat.: 35079
Skala: 1:35
Producent: IBG Models
Tworzywo: model wtryskowy, elementy fototrawione
Malowanie: 3 x Niemcy  

Kolejną nowością opracowaną z myślą o modelarzach budujących miniatury pojazdów wojskowych w skali 1/35 przygotowaną przez firmę IBG Models jest zestaw umożliwiający budowę modelu niemieckiego czołgu lekkiego Pz. Kpfw. II Ausf. b. Mamy zatem do czynienia z kontynuacją zaczętego jakiś czas temu cyklu produkcyjnego poświęconego tym właśnie pojazdom z początkowego okresu II Wojny Światowej. Czym zatem różni się ten model od wydanego uprzednio Pz. Kpfw. II Ausf a2? Okazuje się że różnic jest sporo, czas zatem zapoznać się z zawartością pudełka.

Więcej >>>>

Nazwa modelu: Chevrolet C60L Ambulance
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 35040
Skala: 1:35
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie: 1 x Wielka Brytania (?) 

Modele pojazdów wojskowych a w szczególności ciężarówek to ulubiona tematyka firmy IBG Models. Modele te, niezależnie od skali, czy to miniatury w skali 1/72, czy też znacznie większe w skali 1/35 cechuje bardzo duża dokładność i szczegółowość. Nie mogło być inaczej w przypadku zupełnie nowej propozycji w segmencie pojazdów wojskowych opracowanych w podziałce 1/35, a mianowicie modelu samochodu ambulansu na podwoziu Chevroleta C60L. Ponieważ zestaw ten dzięki uprzejmości producenta znalazł się moim posiadaniu, pozwoliłem sobie obejrzeć i opisać zawartość pudełka.

Więcej >>>>

Tej wiosny firma IBG przygotowała naprawdę imponującą ilość nowych propozycji adresowanych do modelarzy budujących modele pojazdów wojskowych w podziałce 1/72. Oprócz zupełnie nowych modeli transporterów opancerzonych BTR-4E firma kontynuuje rozpoczęte jakiś czas temu cykle wydawnicze. Właśnie w ramach tych cykli na rynek trafiły trzy nowe zestawy umożliwiające budowę miniatur sprzętu wojskowego używanego w Czesie II Wojny Światowej. Dzięki uprzejmości producenta mogłem zaznajomić się z zawartością trzech pudełek o znajomych wymiarach i szacie graficznej.

Więcej >>>>

Nazwa BTR kojarzona jest zazwyczaj z pojazdami konstruowanymi jeszcze w ZSRR. Cała seria pojazdów BTR-60/70/80/90 była przez całe dekady podstawowymi typami kołowych transporterów opancerzonych używanymi przez Armię Czerwoną a po upadku ZSRR także przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej i kilka innych państw dawnego bloku wschodniego lub też państw, które uzyskały niepodległość  po rozpadzie Związku Radzieckiego Jednym z takich państw jest Ukraina, która po 2005 r. zdecydowała się na zastąpienie dotychczas używanych pojazdów nowszą konstrukcją. Tak powstał BTR-4, zupełnie nowy pojazd, opracowany w latach 2007 -2009 przez charkowskie biuro KMDB Morozow we współpracy z innymi firmami ukraińskimi a także niemieckimi. Posiada on także własną nazwę Bucephalus.
Wydanie modeli tych nowych ukraińskich transporterów opancerzonych firma IBG Models zapowiadała już dawno, jednakże pierwsze dwa zestawy trafiły do rąk modelarzy dopiero na wiosnę tego roku. Prace nad tymi modelami musiały trwać już jakiś czas, ale pierwsze informacje na temat nowych propozycji IBG Models pojawiła się już po rosyjskiej agresji na Ukrainę, potem na temat tych modeli długo nie było nowych informacji właściwie do chwili ich wydania. Dzięki uprzejmości producenta mogłem przyjrzeć się zawartości obu zestawów.

Więcej >>>>

GPM: Jelcz 325 podnośnik koszowy
Skala: 1:72
Nr kat: 3D-72-80
Typ modelu: żywiczny wydruk 3D, elementy wycinane laserowo

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd