Dobrych informacji ciąg dalszy. Z Międzynarodowych Targów w Norymberdze z tarczą do kraju powróciła firma Arma Hobby. Tytułem Modelu Roku 2023 oraz złotym medalem uhonorowany został wydany przez tego producenta model samolotu myśliwskiego P-39Q Airacobra. Teraz możemy pogratulować już oficjalnie na naszym portalu.

Więcej >>>>

 

Nieprzypadkowo w zestawieniu nowości wspominaliśmy, że dobrych wiadomości odnośnie prestiżowych złotych medali i tytułów Modelu Roku będzie więcej, niż wcześniej tam  podaliśmy, ale postanowiliśmy zaczekać z oficjalną informacją, aż pochwalą się nią sami zainteresowani. Tak się ostatnio stało, bo swoim sukcesem pochwaliła się właśnie firma ICM Models. Została ona wyróżniona w kategorii "Pojazdy Militarne" za model niemieckiego samochodu ciężarowego Unimog S 404 opracowany w podziałce 1/35.

Więcej >>>>

Nie tak dawno, bo w ostatnim zestawieniu nowości modelarskich zamieściliśmy zapowiedzi firmy AJM Models na bieżący rok. Sygnalizowaliśmy między innymi, że firma wyda model pomocniczego krążownika przeciwlotniczego HMCS „Prince Robert”. Ponieważ wraz z nim producent przygotowuje model bliźniaczej jednostki, okrętu  desantowego HMCS „Prince Dawid”, który wziął udział w Lądowaniu w Normandii, oczywiście zgłosiłem się na ochotnika do przetestowania zestawu, zanim trafi do produkcji. Jako stary „D-Day-owiec” kleję wszystko, zwłaszcza okręty, które brały udział w „Najdłuższym Dniu”.

Więcej >>>>

Od pewnego czasu firma AJM Models informowała, iż zamierza wydać model brytyjskiego lotniskowca HMS „Argus”. Z czasem tych informacji pojawiało się coraz więcej i przybierały bardziej zmaterializowaną postać. Ponieważ bardzo mile wspominam testowanie modelu krążownika lotniczego HMS „Campania” na ochotnika zgłosiłem się do przetestowania modelu, tym bardziej, że na początek na rynek ma trafić wersja z okresu I wojny światowej w bardzo efektownym kamuflażu.

Więcej >>>>

 

Wiosna 2022 roku zaczęła się z przytupem. Szykują się bowiem dwie bardzo ciekawe premiery, a wszystko wskazuje na to, że na zapowiedziach się nie skończy, a oba modele trafią w ręce modelarzy już w kwietniu. Dlatego pozwoliłem sobie napisać kilka zdań na temat tego, co nas czeka w najbliższych tygodniach. Przy okazji będzie o tym, co ostatnio pojawiło się na rynku.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd