Firma AJM Models jest znana z zamiłowania do nieszablonowych tematów. Materializują się one w postaci żywicznych modeli okrętów, głównie spod bandery Royal Navy, opracowywanych w podziałce 1/700. Najnowsza propozycja tego producenta to także okręt brytyjski, może nieco mniej znany, ale za to bardzo ciekawy. Mowa tu o krążowniku minowym HMS „Adventure”.

Więcej >>>>

Na temat brytyjskiego lotniskowca HMS Argus napisałem swego czasu dość sporo, ponieważ przypadło mi w udziale przetestowanie modelu tego okrętu, opracowanego przez firmę AJM Models, zanim finalnie trafi on do produkcji. To, że napisałem dużo, nie znaczy, że w tej materii padło ostatnie słowo. Otóż nie. Producent, po wydaniu modelu tego ciekawego okrętu według stanu z 1918 r. przygotowuje się do wydania zapowiadanej od pewnego czasu wersji z okresu II wojny światowej a dokładnie z 1942 r.

Więcej >>>>

Dobrych informacji ciąg dalszy. Z Międzynarodowych Targów w Norymberdze z tarczą do kraju powróciła firma Arma Hobby. Tytułem Modelu Roku 2023 oraz złotym medalem uhonorowany został wydany przez tego producenta model samolotu myśliwskiego P-39Q Airacobra. Teraz możemy pogratulować już oficjalnie na naszym portalu.

Więcej >>>>

 

Nieprzypadkowo w zestawieniu nowości wspominaliśmy, że dobrych wiadomości odnośnie prestiżowych złotych medali i tytułów Modelu Roku będzie więcej, niż wcześniej tam  podaliśmy, ale postanowiliśmy zaczekać z oficjalną informacją, aż pochwalą się nią sami zainteresowani. Tak się ostatnio stało, bo swoim sukcesem pochwaliła się właśnie firma ICM Models. Została ona wyróżniona w kategorii "Pojazdy Militarne" za model niemieckiego samochodu ciężarowego Unimog S 404 opracowany w podziałce 1/35.

Więcej >>>>

Nie tak dawno, bo w ostatnim zestawieniu nowości modelarskich zamieściliśmy zapowiedzi firmy AJM Models na bieżący rok. Sygnalizowaliśmy między innymi, że firma wyda model pomocniczego krążownika przeciwlotniczego HMCS „Prince Robert”. Ponieważ wraz z nim producent przygotowuje model bliźniaczej jednostki, okrętu  desantowego HMCS „Prince Dawid”, który wziął udział w Lądowaniu w Normandii, oczywiście zgłosiłem się na ochotnika do przetestowania zestawu, zanim trafi do produkcji. Jako stary „D-Day-owiec” kleję wszystko, zwłaszcza okręty, które brały udział w „Najdłuższym Dniu”.

Więcej >>>>

Partnerzy

         

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!