Model: KFK Kriegsfischkutter WW II German multi - purpose boat
Nr kat.: S.012
Skala: 1:144
Producent: ICM Models
Tworzywo: model wtryskowy
Malowanie: 2 x Niemcy

Ten model pojawił się  na ryku już jakiś czas temu. Jego ukazanie się pozostało praktycznie bez echa, poza kilkoma uwagami krytycznymi, które od razu zdyskwalifikowały ten zestaw. Ponieważ z modelami okrętów w skali 1/144 wydanych wcześniej przez ICM miałem do czynienia i miło wspominam pracę nad nimi, postanowiłem także bliżej zapoznać się z ostatnia propozycją ukraińskiego producenta w tym segmencie, czyli modelem kutra KfK. 

Więcej >>>>

Spośród dość sporej liczby zestawów figurek wydanych ostatnio przez firmę ICM wybrałem do opisania dwa. Można się zastanawiać, co poza skalą w której zostały wydane mogą mieć z sobą wspólnego ukraińskie żołnierki z obecnie trwającego konfliktu z mszą polową armii brytyjskiej z okresu II wojny światowej? Na pierwszy rzut oka niewiele. Wybrałem je dlatego, że są one niejako uzupełnieniem modeli pojazdów jakie ostatnio opisywałem.

Więcej >>>>

Model: "Kozak-2" State Border Guard Service of Ukraine
Nr kat.: No.35016
Skala: 1:35
Producent: ICM Models
Tworzywo: model wtryskowy, elementy fototrawione,
Malowanie: 5 x Ukraina

Czasem pozory mogą mylić. Wygląda jak zmilitaryzowana wersja jakiegoś eleganckiego a zarazem solidnego SUV-a, więc można pomyśleć, że to samochód pancerny. Tymczasem nie. Kozak-2, bo o nim mowa to lekki kołowy transporter opancerzony, który wszedł na wyposażenie armii ukraińskiej w 2019 r. Ma on wszystkie cechy rasowego KTO, zwłaszcza jeżeli chodzi o opancerzenie i zabezpieczenie przeciwminowe podwozia. Całą serię modeli tych pojazdów wydała w podziałce 1/35 firma ICM, ja zaś postanowiłem opisać jeden z nich z dwóch powodów. Po pierwsze to „ciekawa temata” cytując klasyka. Drugi powód przedstawię później.

Więcej >>>>

Partnerzy

         

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!