W dniu 6 maja 2023 odbyła się 22. edycja konkursu organizowanego przez klub modelarski IPMS Krkonoše z Novej Paki. Jest to urocze małe miasteczko położone, z naszej perspektywy, po drugiej stronie Karkonoszy.
Do wyjazdu do Czech namówili mnie kilka miesięcy temu koledzy z Łambinowic. Decyzja nie była trudna, gdyż w czasie imprez w Łambinowicach w minionych latach miałem okazję wcześniej poznać bardzo sympatycznych organizatorów konkursu w Novej Pace. Charakter imprezy, jak to często w Czechach – jednodniowy, powoduje, że wszystko zaczyna się wcześnie i odbywa bardzo szybko.

Więcej >>>>

Kolejna edycja coraz lepiej rozwijającej się imprezy w Olsztynie odbyła się w dniach 15-16 kwietnia 2023. Po raz drugi miejscem spotkania były dwa piękne historyczne obiekty Muzeum Nowoczesności – dawny tartak oraz trolejbusownia.

Według informacji od organizatorów w festiwalu uczestniczyło ok. 180 modelarzy z Polski i Litwy. Wystawiono ok. 450 modeli plastikowych i ok. 160 modeli kartonowych. Prace stały na wysokim poziomie, organizatorzy narzekali na trudności związane z wyborem prac do wyróżnień. W wielu klasach przyznano więcej niż zapowiadane w regulaminie 3 wyróżnienia.

KPM był reprezentowany przez Piotra Milera i Przemysława Litewkę. Tradycyjną nagrodę „Pod but” przyznano bez większych dyskusji i wątpliwości Jackowi Bołochowskiemu – Autorowi niezwykłego kartonowego modelu ZSU-57-2 „Wilk z Driny”.

Więcej >>>>

Po trzech latach przerwy spowodowanej wirusem w dniach 14-15 maja 2022 odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu. Impreza zgromadziła 290 zawodników, w tym 200 seniorów. O międzynarodowy charakter imprezy zadbali goście ze Słowacji, Czech i Litwy. W kilkudziesięciu kategoriach wystawiono łącznie prawie 1100 modeli. Wobec informacji o odwołaniu Warszawskiego Festiwalu Babaryba bytomska impreza niewątpliwie dzierży miano największego konkursu modelarskiego modeli plastikowych w Polsce. Za wielką liczbą modeli iodzie też ich jakość – na stołach można było podziwiać prace na bardzo wysokim poziomie. Konkurencja w wielu klasach była bardzo silna, trzeba współczuć sędziom, którzy niejednokrotnie musieli dokonywać trudnego wyboru trzech wyróżnień wśród 40 modeli – tak było np. w klasie pojazdów gąsienicowych w skali 1:35 oraz w klasie samolotów o napędzie tłokowym po 1921 roku w skali 1:72. Mocno obsadzone były także klasy konkursowe, gdzie rywalizowano o cenione Czarne Diamenty. Przykładowo w trzech klasach lotniczych wystawiono łącznie 15 modeli.

Więcej >>>>

W dniach 11-12.09.2021 odbył się w Łasku dziesiąty (a według Organizatorów niestety już ostatni) Festiwal Modeli Redukcyjnych. Impreza jak zwykle doskonale przygotowana i przeprowadzona zgromadziła w tym roku prawie tysiąc modeli, które reprezentowały bardzo wysoki poziom. Uczestniczyli w niej również modelarze z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego, którzy wrócili również z sukcesami :)

Więcej >>>>

W dniach 4-5.09.2021 w pięknym mieście o hanzatyckich korzeniach czyli w Świdnicy odbyło się Świdnickie Biennale Modelarskie. Impreza ta, o uznanej renomie, przyciągnęła sporą liczbę modelarzy. Tym bardziej, że była modelarze mogli się tu spotkać po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

W gościnnych murach Klubu Bolko w Świdnicy swoje prace wystawiło ponad stu modelarzy z Polski, Czech i z Niemiec. A wystawili oni ponad 650 modeli.

Więcej >>>>

Partnerzy

           

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!