Modelarska Riwiera - Gdynia 2019

W dniu 1.12.2019 odbył się I Konkurs "Modelarska Riwiera" zorganizowany przez klub Kompas. Konkurs był rozgrywany w Klubie Marynarki Wojennej "Riwiera" w Gdyni. Na konkursie rozgrywanym na Wybrzeżu nie mogło oczywiście zabraknąć modelarzy z Koszalina. Do Gdyni wyruszyła silna czteroosobowa ekipa. Oprócz udział w "Modelarskiej Riwierze" postanowiliśmy również zwiedzić trójmiejskie muzea: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Modelarzom polecamy szczególnie tą drugą placówkę. Po rewitalizacji w muzealnych pomieszczeniach prezentowane są unikatowe egzemplarze uzbrojenia stanowiące wyposażenie polskich okrętów. Cały czas trwają prace na części plenerowej, która ma być dostępna w sezonie letnim 2020.

Konkurs zorganizowany przez kolegów z klubu "Kompas" był kameralny ale odbył się w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze. Oprócz wystawianych modeli można było skorzystać z przygotowanych stanowisk warsztatowych czy profesjonalnego stanowiska do wykonania zdjęć modeli. W naszej ocenie impreza była udana - trzymamy więc kciuki za organizacje kolejnych konkursów w Gdyni. Koszaliński Pluton Modelarski na pewno się wówczas pojawi.

Modelarze z KPM zdobyli łącznie 7 nagród.

  • W klasie "Polskie Morze" dwie nagrody otrzymali:
    • Marek Filzek - III miejsce za okręt podwodny ORP "Dzik"
    • Wojciech Sokołowski - II miejsce za śmigłowiec Kaman Seasprite Sh-2G
  • W klasie S1 (samoloty) wyróżnienie zdobył Tomasz Opaliński za model samolotu MD-450 Ouragan.
  • W klasie O1 (okręty) wyróżnienia zdobyli: Marek Filzek (statek handlowy typu Liberty), Artur Hamerling (fregata typu Oliver Hazard Perry) i Marcin Wawrzynkowski (Koga Elbląska).
  • W klasie I1 (modele inne) wyróżnienie zdobył Jacek Szpuntowicz za model motocykla Honda.

Tekst: Wojciech Sokołowski

Foto: Tomasz Opaliński

Partnerzy

               

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!