El Señor de la Guerra

„... Ciało pokryte niezliczonymi bliznami od ciosów miecza niczym ekscentryczną pajęczyną świadczącą o tysiącu potyczek. Dumna postawa zaś daje świadectwo doświadczenia jakie można zyskać tylko jako zwycięzca. I przenikliwe spojrzenie które mówi o tym, że większość tych walk to raczej skutek jego wojowniczej natury niż obrony uciśnionych... Nie był to dobry człowiek, ale z pewnością był najbardziej odważnym człowiekiem jakiego spotkałem. Wojownikiem dla którego słowo strach znaczyło tylko tyle co ostatni błysk gasnących oczu zabijanego wroga.
Nazywany przez wszystkich "Lord of War" gdyż wiedział, że nie ma nic lepszego niż szybki atak i bezpośrednia walka - aby zwyciężyć....”

Ta doskonale wykonana figurka wojownika zwraca uwagę szczególnie dużą ilością dokładnie odwzorowanych szczegółów. Na szczególną uwagę zasługują zachowane proporcje i realistyczne wymodelowanie ciała. Całości efektu dopełnia ekspresyjna twarz i świetnie wymodelowane włosy. Figurka została wykonana z szarej żywicy dobrej jakości. Żywica nie jest krucha a jej dość spora elastyczność daje małe prawdopodobieństwo pęknięcia figurki podczas upadku. Dobra technika wykonania, niewielka ilość pęcherzyków prawie niewidoczne linie łączenia elementów w formie.

 Figurka ma swoja podstawkę o średnicy 3 cm. Wysokość samej figurki – 3,5 cm, waga 1,4g.

Figurka zapakowana w estetyczne, trwałe i bezpieczne opakowanie z grubszego plastiku.

Figurka powstała w hiszpańskiej firmie Origen Art. Rzeźbiarz figurki to Pedro F. Ramos. Firma ta działa na rynku od niedawna. W swojej kolekcji podsiada figurki fantasy i popiersia w różnych skalach. Wszystkie odlewy figurek są żywiczne a jest to nietypowe jak na hiszpańską firmę.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Kuiński

Partnerzy

               

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd