IBG Models – Ciężarówka V 3000S – skala 1/72

Model:
IBG Models – Ciężarówka V 3000S – nr kat. 72071
Chemia modelarska:
- farby olejne Tamiya; XF 24, XF2, XF1, XF9
- płyny zmiękczające do kalkomanii: Micro Set, Micro Sol
- klej Tamiya, klej cjanoakrylowy
- pigmenty Talen: Sand i dark earth

Budowa:
Relacja tym razem nietypowa, model powstał tak szybko, że w „ferworze walki” nie zrobiłem zdjęć Z poszczególnych etapów budowy. Z drugiej strony części zestawu są tak idealnie dopasowane, że model praktycznie „sam się skleja”. Jedynie większej uwagi i doświadczenia wymaga sklejenie szoferki i maski silnika, oraz czyste wklejenie szyb, tu w roli kleju użyłem nietypowo sidoluxu. Poza tym to samo zobaczycie na renderach 3d zamieszczonych w instrukcji.

Malowanie:
Wybrałem malowanie z Frontu Wschodniego, z lata 1942r. Po sklejeniu, osobno malowałem kolorem podstawowym XF24 ramę, szoferkę z maską silnika, skrzynię ładunkową. Następnie naniosłem wash w elementy wewnętrzne, a na końcu przetarłem metodą suchego pędzla wszystkie elementy wystające ( farby XF24 +XF2). Moja miniatura przedstawia pojazd z Frontu Wsch. z okresu lato 42, stąd  model jest mocno przykurzony, tu użyłem  pigmentów Talena, sand i dark earth.

Podsumowanie:
Kolejny udany i przyjemny w budowie model, zestaw do budowy modelarzom z KPM Koszalin udostępniła warszawska firma IBG Models. Dziękujemy!

Marek Filzek

Partnerzy

               

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!