Sponsorzy XI Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego

Kluby i organizacje modelarskie

 

IPMS Polska – Polskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych zostało powołane w dniu 26.02.2011 r. podczas Festiwalu Modelarskiego w Bytomiu z inicjatywy grupy założycielskiej modelarzy z ośrodków z całej Polski.

Stowarzyszenie jest organizacją o charakterze społeczno-kulturalnym.

IPMS Polska, nawiązując do najlepszych tradycji i osiągnięć międzynarodowego ruchu miłośników modeli redukcyjnych, stawia sobie za cel zrzeszanie w swych szeregach pasjonatów – modelarzy i sympatyków modelarstwa redukcyjnego.

  https://ipmspolska.org.pl/
 Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych jest otwartą organizacją i należą do niego modelarze nie tylko z Inowrocławia, ale i z innych miast.
Celem Stowarzyszenia jest działalność polegająca na popularyzacji modelarstwa redukcyjnego. 
  http://www.ismr.pl/
       

Muzea

Muzeum Obrony Wybrzeża (MOW) założone i prowadzone przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Helu" zajmuje cztery największe obiekty na terenie dawnego Rejonu Umocnionego Hel - symbolu nieugiętej obrony przed niemiecką agresją. Zadaniem MOW jest szerzenie wiedzy o obronie Wybrzeża i objęcie opieką wszystkich zabytków militarnych tego rejonu.
 
  http://helmuzeum.pl/

Muzeum Oręża Polskiego to placówka o profilu historyczno – wojskowym, która powstała w Kołobrzegu w 1963 r. jako jedyne tego typu miejsce na północy Polski.

Zbiory muzealne podzielono na kilka ekspozycji – stałych i czasowych.  W budynku organizowane są również lekcje muzealne, konferencje, koncerty, odczyty z możliwością projekcji filmów wideo,  a także imprezy okolicznościowe.

  http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/

 

Portale modelarskie

   Profil FB prezentujący modele i proces ich budowy https://www.facebook.com/OstFrontModels/ 
     

 

Firmy i sklepy modelarskie

ToRo Model to istniejąca od 2000 roku fima, która produkuje uznane modele z żywicy, konwersje i figurki w skalach 1/35 i 1/48. Jest też producentem kalkomanii do polskich (głównie) pojazdów wojskowych w skalach 1/35, 1/48, 1/72   http://www.toro-model.com.pl/
 Znany polski producent modeli żywicznych, dodatków i chemii modelarskiej.   https://www.facebook.com/people/Bilmodel-Makers/

Gdańskie Wydawnictwo JSC projektuje i wydaje modele kartonowe , które są znane i lubiane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie już od prawie 30 lat.

Firmę założył w 1991 roku Sławomir Czołczyński, a pomysł zrodził się z hobby założyciela, którym były właśnie modele kartonowe.

Głównym projektantem JSC jest syn Sławomira, Bartosz. Po dziś dzień jesteśmy firmą rodzinną. Wizytówką Wydawnictwa JSC jest dokładność, wierne oddanie szczegółów w każdym modelu i wysoka jakość druku i papieru.

  http://jsc.pl/
 Znany polski producent żywicznych modeli okrętów oraz akcesoriów w skali 1:350 i 1:700.   http://ajmmodels.pl/
 

Firma produkująca modele żywiczne i akcesoria w skali 1:72 , 1:48, 1:35, 1:700.

Firma działa od 1996 roku i prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną dla klientów z całego świata.

  https://modelbud.pl/

Firma P.H.U.P. “W&W”, Sklep modelarski HOBBY, istnieje od 1991 roku. Od początku istnienia ściśle współpracuje z przedstawicielem i importerem modeli TAMIYA w Polsce , firmą HitBis.

Oferuje duży asortyment innych firm: modele plastikowe, kartonowe, modele RC. Farby, kleje, elementy fototrawione,produkty chemii modelarskiej  i narzędzia modelarskie.


Firma prowadzi także duży dział z wydawnictwami modelarskimi i militarnymi,  szczególnie wydawnictwa Mushroom i Stratus.

  https://www.ww-model.pl/
 

Firma zajmuje się projektowaniem oraz wydrukiem kalkomanii do modeli redukcyjnych w różnych skalach.

W swojej ofercie posiada bogaty wybór kalek na modele samochodów rajdowych w skali 1/24 oraz w skali 1/43.

   http://www.mf-zone.pl/
 

Znany sklep modelarski z Inowrocławia. Prowadzi sprzedaż zarówno stacjonarną jak i internetową.

Na konkursach modelarskich wielce ceniona jest nagroda od Sklepowego, czyli właściciela sklepu, Wojka Kicy.

   https://24hobby.pl/

IBG Models prowadzi działalność od 1991 roku. Jest hurtownią modelarską i wyłącznym importerem w Polsce takich firm jak Amodel, Ace, Hat, MiniArt, Merit, Meng, Military Wheels, PST, Roden, Unimodels, Aoshima, Easy Model,  Hobby Boss, Trumpeter, oraz dystrybutorem wydawnictwa Rossa Graph. Powadzimy również sprzedaż książek, czasopism i modeli wielu innych firm krajowych i zagranicznych.

W 2008 roku rozpoczęła produkcje własnych modeli pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej  w skali 1/72 i 1/35 pod nazwą IBG Models 

  http://ibg.com.pl/
Arma Hobby to nowy polski producent plastikowych modeli  samolotów w skali 1/72 i 1/48. Modeli zaprojektowanych z myślą o potrzebach modelarza. Jeśli szukasz dającego frajdę zestawu z prostym montażem, historyczną dokładnością i wysokim poziomem szczegółowości, powinieneś choć raz wypróbować Arma Hobby.   https://www.armahobby.pl/

Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A. – polskie narodowe linie lotnicze, utworzone 29 grudnia 1928.

PLL "LOT" oferuje komfortowe i bezpieczne podróże na pokładach jednej z najmłodszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie flot na świecie. Dzięki rozbudowanej siatce rejsów docierają do najdalszych zakątków świata, łącząc Warszawę z portami lotniczymi w Europie, Ameryce Północnej oraz w Azji. 

  https://www.lot.com/

Polski producent dodatków do modeli w skalach 1:35 i 1:72.

Znany z doskonałych metalowych lin do modeli pojazdów.

  http://www.eurekaxxl.com/

Jedna z najdłużej działających firm modelarskich w Polsce (od 1989 roku).

W ofercie sklepu znajdują się produkty największych światowych producentów takich jak Hasegawa, Dragon, Trumpeter czy Italeri oraz mniejszych, produkujących metodami short-run, vacu oraz z żywicy. Poza stałą ofertą firma zajmuje się również sprowadzaniem modeli i akcesoriów na indywidualne zamówienia klientów.

  https://www.martola.com.pl/
Sklep modelarski Banzai działa na polskim rynku od 2019 roku.
 
Sprzedaje modele do sklejania, oraz gotowe miniatury, w swojej ofercie posiada również produkty firmy Bandai - wiodącego producenta modeli plastikowych min. z filmów Star Wars.
  https://www.banzaisf.ig.pl/
Znany polski wydawca modeli kartonowych oraz producent modeli i akcesoriów wykonanych w technice druku 3D.
  https://www.gpm.pl/
 

Cobi to polska firma rozpoznawalna na całym świecie, która oferuje najwyższej jakości zabawki dla dzieci. Poza tym, że działa jako dystrybutor zabawek, jest także producentem znanych i cenionych klocków konstrukcyjnych.

Zabawki i klocki Cobi od lat dostarczają wielu niezapomnianych i wspaniałych emocji. Uczą, bawią, pomagają rozwijać cenne umiejętności. I mali, i duzi znajdą tu dla siebie coś wyjątkowego. Sklep internetowy Cobi powstał, by wszystkim rodzicom i dzieciom ułatwić wybór i zakup wymarzonych zabawek.

Firma Cobi jest również przedstawicielem firmy Revell.

   https://cobi.pl/

Znana polska firma produkująca kalkomanie modelarskie najwyższej jakości.

  https://techmod.pl/

Polska firma produkująca doskonałej jakości dodatki do modeli w skalach 1:72, 1:144, 1:350 i 1:700.

  https://www.shelfoddity.com/

Polski producent akcesoriów modelarskich, znany przede wszystkim z doskonałych kolorowych tablic fototrawionych do modeli.

  http://www.yahumodels.com

 

Partnerzy

         

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!