GPM: Kombajn rolniczy BIZON 5056
Skala: 1:72
Nr kat: 3D-72-27
Typ modelu: żywiczny wydruk 3D, elementy wycinane laserowo (opcjonalnie fototrawione)

Kombajny rolnicze Bizon przez wiele dekad były symbolem polskiego rolnictwa, niemal stałym elementem krajobrazu polskiej wsi, szczególnie latam, w okresie żniw. Produkowane w wielu odmianach i w wielu odmianach zarówno na rynek krajowy a także na eksport. Modelarsko sprzęt rolniczy jest jednak niszą a jedynym dostępnym na polskim rynku zestawem umożliwiającym budowę modelu Bizona z skali 1/72 jest wyprodukowany w technologii żywicznego wydruku 3D zestaw oferowany przez łódzką firmę GPM. Ponieważ pojawiła się możliwość przetestowania tego zestawu, postanowiłem z niej skorzystać.

Więcej >>>>

Nazwa modelu:  Bedford QL Tanker
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 72081
Skala: 1:72
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie: 4 x Wielka Brytania 

 Jedną z ostatnich nowości wydanych przez firmę IBG Models jest miniatura samochodu cysterny lotniskowej na podwoziu ciężarówki Bedford. Jest to wczesna odmiana używana jeszcze podczas działań wojennych oznaczona jako QL Tanker. Model bardzo ciekawy i warto zaznajomić się z zawartością pudełka, zwłaszcza, że istnieje taka możliwość.

Więcej >>>>

Firma IBG Models już nie raz pokazała, że nieszablonowe podejście do tematyki modeli sprzętu wojskowego nie jest jej obce. Stąd w jej ofercie znajduje się spora ilość modeli pojazdów specjalistycznych, a jeżeli dodać do tego, że jest to sprzęt z takich krajów jak Japonia, Szwecja, Finlandia czy Węgry to mamy prosty i skuteczny sposób na modele, które będą znakomitym uzupełnieniem kolekcji. Nie tak dawno producent powrócił do wydawania modeli pojazdów używanych przez armię węgierską wprowadzając na rynek miniaturę samobieżnego działa przeciwlotniczego 40M Nimrod będącego nieco zmodyfikowaną licencyjną odmianą szwedzkiego pierwowzoru mianowicie Landsverk L-62. Model tego pojazdu także trafił na rynek pod postacią fińskiej wersji Anti-II. Dzięki uprzejmości producenta mogłem się zapoznać z zawartością obu pudełek.

Więcej >>>>

Nazwa modelu:  3 Ro Italian Truck - 90/53 Ammunition Car
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 35097
Skala: 1:72
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie: 1 (3) x Włochy 

Naturalną konsekwencją wydania modelu samochodu ciężarowego Lancia 3Ro z działem przeciwlotniczym 90/53 mm było wydanie miniatury pojazdu amunicyjnego. Jest to już trzecia z kolei miniatura tych bardzo ładnych włoskich samochodów, jakie firma IBG Models opracowała w podziałce 1/72.

Więcej >>>>

GPM: Samochód ciężarowy KRAZ 255B
Skala: 1:72
Nr kat: 3D-72-93
Typ modelu: żywiczny wydruk 3D, elementy wycinane laserowo 

Firma GPM Models z Łodzi już od dawna nie jest kojarzona z klasycznymi modelami kartonowymi, dzięki którym to zdobyła renomę i ugruntowaną pozycję na polskim rynku modelarskim. Producent ten konsekwentni rozszerza swoją ofertę w segmencie pojazdów opracowanych w technologii wydruków 3D wykonanych ze specjalnego rodzaju żywicy.  Najnowszą propozycją w tym zakresie są miniatury samochodów ciężarowych KRAZ 255B. Na rynek jednocześnie trafiły trzy zestawy: w podziałce H0 klasyczna ciężarówka i dźwig samochodowy oraz w skali 1/72 klasyczna ciężarówka. Miałem okazję przyjrzeć się tej ostatniej.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!