Nazwa modelu:  Scammell Pioneer R 100 Artillery Tractor
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 72078
Skala: 1:72
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione, klisza
Malowanie: 3 x Wielka Brytania

Drugim przekazanym nam przez IBG Models zestawem jest także Scammell Pioneer, ale w wersji ciężkiego ciągnika artyleryjskiego, czyli R 100.  Od omawianego poprzednio różni się barkiem wciągarki, przypomina on nieco zwykłą ciężarówkę. Zresztą jako laik jeśli chodzi o pojazdy wojskowe za taki pojazd go postrzegałem, dopóki nie doczytałem jakie było rzeczywiste przeznaczenie tego pojazdu. 

Więcej >>>>

Nazwa modelu:  Scammell Pioneer SV/2S Heavy Breakdown Tractor
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 72077
Skala: 1:72
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione, klisza, linka
Malowanie: 1 x Polska, 1 x RPA, 1 x Wielka Brytania 

Swego czasu firma IBG Models wypuściła na rynek serię modeli pojazdów Scammell Pioneer w skali 1/35. Mieliśmy przyjemność recenzować kilka z nich na naszym portalu, zaś relację z budowy modelu ciężkiego ciągnika artyleryjskiego R-100 przedstawił Kolega Piotr Miler. Jeszcze w zeszłym roku warszawski producent zapowiedział wydanie serii tych pojazdów także w skali 1/72, zaś zapowiedź zmaterializowała się pod koniec maja 2020r. Otrzymaliśmy do testów obydwa modele jakie ukazały się w ramach tej serii. Na początek zaznajomimy się z zestawem umożliwiającym budowę pojazdu inżynieryjnego czyli SV/2S.

Więcej >>>>

Opracowywanie modelu transportowca lotniczego HMS „Campania” weszło w ostatnią fazę. Firma AJM Models wykonała już próbne odlewy kalkomanię oraz prototypową blachę. Teraz przyszła kolej na opracowanie instrukcję i wykonanie modelu testowego, którego zdjęcie trafi także na boxart pudełek  w które będzie pakowany zestaw. To ostatnie zadanie przypadło w udziale mnie, więc mając już zestaw testowy, postanowiłem zrobić coś w rodzaju inboxa, który przybliży nieco model tego jakże ciekawego okrętu.

Więcej >>>>

Partnerzy

         
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!