Polskie TKS-y. Pojazdy te niezależnie od odmiany, wyposażenia i uzbrojenia zawsze powodowały przyspieszone tętno u miłośników polskiej broni pancernej. Modelarze chcący wzbogacić swą kolekcję o model któregoś z tych pojazdów mieli do tej pory do wyboru zestawy firm RPM i Mirage Hobby. Niezłe, jednak obarczone błędami i upływem czasu, więc nic dziwnego, że na zawodach modelarskich nie pojawiały się zbyt często. Sytuacja zmieniła się kiedy to firma FtF w ramach serii „Wrzesień 1939” wydała całą serię doskonałych modeli tych pojazdów w skali 1/72. W czerwcu tego roku miała natomiast premiera zapowiadanych jakiś czas temu i gorąco oczekiwanych modeli tych pojazdów w skali 1/35. Mowa tu oczywiście o zestawach firmy IBG Models. Dzięki uprzejmości producenta otrzymaliśmy do testów trzy zestawy, dwa z działkiem 20mm, jeden z nkm-em Hochkissa. Decyzja mogła być tylko jedna – robimy projekt grupowy.

Więcej >>>>

Modele testowe, prototypy… Klejenie takich, to z jednej strony wielkie wyróżnienie i nobilitacja dla każdego modelarza, oznacza to zaufanie ze strony producenta modeli dla umiejętności modelarza. Z drugiej strony to duża odpowiedzialność, model musi spełniać wymagania producenta, budowa zaś nie jest łatwa, bo zazwyczaj nie są one jeszcze do końca dopracowane, ma jeszcze opracowanej w 100 procentach instrukcji i trzeba polegać na własnej wiedzy i dokumentacji.

Więcej >>>>

Projekty grupowe, czyli klejenie modeli w oparciu o identyczne lub bardzo podobne zestawy bardzo nam się podoba. W ten sposób powstały Karasie, ostatnio Fokkery E.V. Teraz prezentujemy efekty kolejnego takiego zbiorowego klejenia, a na naszych warsztatach zagościł jeden ze szlagierów ubiegłego roku, czyli PZL P.7a...

Więcej >>>>

Lata 70-te i 80-te XX stulecia… Przez jednych uwielbiane, przez innych nienawidzone, zaś spora grupa naszego społeczeństwa nie ma o nich zupełnego pojęcia. Epoka ta, ja zresztą każda doczekała się wielu symboli, które dziś urosły wręcz do rangi kultowych, i jest ich całkiem sporo – Mały Fiat, telewizor Rubin, magnetofon Grundig i kasety Stilon Gorzów to tylko mały wycinek z obszernej listy. W wielu filmach z tego okresu, w tym i kultowym „Misiu” S. Barei pojawiają się sceny kręcone na warszawskim lotnisku Okęcie i charakterystyczne biało – granatowe lub też wcześniejsze biało – błękitno – szare samoloty z floty PLL LOT. W tym miejscu chcemy przypomnieć jeden z najbardziej klasycznych samolotów LOT-u z tamtego okresu, czyli Iła-18 Moskwa lub według nomenklatury NATO - Coat. Był to pierwszy naprawdę nowoczesny samolot zaprojektowany i wyprodukowany w b. ZSRR. W Polsce używano w okresie 1961 – 1990 w sumie 9 maszyn tego typu.

Więcej >>>>
Model:
 • Fokker E.V Expert Set, Nr kat.: 700126

Kleje:

 • Tamiya Extra Thin Cement,
 • cyjanoakrylowe,

Farby:

 • Bilmodelmaker,
 • Hataka
 • Vallejo
 • Mistekit

Chemia modelarska:

 • Szpachlówki - epoksydowa Tamiya, płynna Gunze,
 • Płyn do zmiękczania kalkomanii Mr. Mark Setter
 • Płyn do zmiękczania kalkomanii Agama
 • Wasch Vallejo,
 • Suche pigmenty Talen, Vallejo,
 • Matt werniks, Vallejo

Pojawienie się tego modelu na modelarskim rynku pod koniec 2017r. było sporym zaskoczeniem w modelarskim światku. Tego, że nowym modelem Arma Hobby będzie maszyna z okresu Wielkiej Wojny, Fokker E.V nikt nie brał pod uwagę. Z nami w KPM-ie włącznie. Arma jednak skrzętnie dochowywała tajemnicy, a potem bomba wybuchła. Oczywiście wiadomo było, że po recenzji, którą opublikowaliśmy niemal natychmiast po otrzymaniu od producenta modeli testowych, weźmiemy się za ich klejenie. Na pierwszy ogień poszły zestawy "Expert Set", zaś na warsztat wzięli je Marwaw z Sokołem, poniżej przedstawiamy ich relację z budowy.

Więcej >>>>

Partnerzy

                 
           
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 
Our website is protected by DMC Firewall!