Model: Greek destroyer "Smyrni" ex Austro - Hungarian "Ulan" 1920-1931, Nr kat.: S70007
Skala: 1:700
Producent: RMS Neptun / Choroszy Modelbud
Tworzywo: model żywiczny, elementy fototrawione, metalowe lufy, drut
Malowanie: 1 x Grecja

Żywiczne mikromodele w skali 1/700 produkowane w Polsce kojarzone są przede wszystkim z potentatami rynkowymi w tym segmencie takimi jak AJM Models czy Niko Models. Całkiem ciekawą ofertę w tym zakresie, choć znacznie skromniejszą ma także firma Choroszy Modelbud. Swego czasu wspominaliśmy o wydaniu wraz z firmą RMS Neptun serii modeli austro – węgierskich niszczycieli typu „Csikos”. Ponieważ jeden z przedstawicieli tej serii – model greckiego niszczyciela „Smyrni” został przekazany nam prze producenta jako nagroda na tegoroczną edycję Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego, postanowiłem zajrzeć i do tego pudełka.

Więcej >>>>

Model: HMS Leopard
Skala: 1:700
Producent: Mikrostocznia
Tworzywo: model żywiczny, elementy fototrawione, pręty węglowe, tkanina, nić
Malowanie: 1 x Wielka Brytania. 

Firma Mikrostocznia konsekwentnie zdobywa rynek mikromodeli statków i okrętów w skalach 1/700 i 1/1200. Początkowo były to dosyć proste zestawy, po jakimś czasie producent nabrał wiatru w żagle proponując modele bardziej skomplikowane zarówno w formie i budowie. Takim właśnie jest najnowsza propozycja firmy, brytyjski okręt liniowy HMS „Leopard”. Dzięki uprzejmości producenta, możemy zajrzeć do kartonowego pudełka ozdobionym nalepką z modelem prototypu.

Więcej >>>>

Nazwa modelu:  Brytyjski lotniskowiec HMS Hermes R12 (Falkland War)
Producent: Orange Hobby, przedstawiciel w Polsce: mojehobby.pl
Nr katalogowy: N07-006-480
Skala: 1:700
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, elementy metalowe
Malowanie: 1 x Wielka Brytania 

Brytyjskie lotniskowce zawsze darzyłem dużą sympatią, a to z powodu ich różnorodności i wręcz wytwornych, arystokratycznych sylwetek. Od razu widać, że mamy do czynienia z Królewską Marynarką Wojenną. HMS „Hermes” (R12) nie jest tu wyjątkiem. Wręcz przeciwnie swoją uwagę na ten okręt zwróciłem jeszcze jako młody chłopak, obserwując doniesienia medialne z konfliktu na Falklandach w 1982 r. Wtedy postanowiłem, że zbuduje model zarówno „Hermesa”, jak i nieco mniejszego HMS „Invincible”.

Więcej >>>>

Model: Zemsta Królowej Anny
Skala: 1:700
Producent: Mikrostocznia
Tworzywo: model żywiczny, elementy fototrawione, pręty węglowe, tkanina, nić
Malowanie: 2 x Wielka Brytania, 1 x Francja 

„Zemsta Królowej Anny” to oczywiście flagowy okręt Edwarda Teacha, Czarnobrodego jednego z najsłynniejszych piratów w historii żeglugi. Bardzo mnie zatem ucieszyła informacja, że Mikrostocznia ma zamiar wydać żywiczny zestaw do budowy modelu tego okrętu i to w mojej ulubionej skali 1/700. Dzięki uprzejmości producenta otrzymałem egzemplarz testowy, więc pora zajrzeć do pudełka.

Więcej >>>>

Nazwa modelu:  HMS Ilex 1942, British I-class destroyer
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 70011
Skala: 1:700
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie:  1 x Wielka Brytania 

 

Modelem niszczyciela HMS „Ilex” firma IBG Models kończy serię sześciu zestawów poświęconych brytyjskim niszczycielom trzech zbliżonych do siebie typów, czyli „G”, „H”, „I”. Cała seria w szybkim czasie zdobyła sobie uznanie mikromodelarzy okrętowych na całym świecie, o czym świadczą pojawiające się co rusz relacje z budowy lub galerie kolejnych modeli tych pięknych, klasycznych jednostek.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd