W dniach 8-10.11.2019 w Wierzbiu odbył 18. Konkurs Modeli Redukcyjnych o puchar Starosty Powiatu Nyskiego i Wójta Gminy Łambinowice. Z przyczyn obiektywnych (remont dotychczasowej sali) zawody zostały przeniesione do pobliskiej miejscowości ale klimat łambinowickich konkursów został jak najbardziej zachowany.

Więcej >>>>

W dniach 5-6.10.2019 w Szczecinie odbyła się kolejna edycja Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego. Dziewiąta edycja tej imprezy odbyła się jak zwykle w gościnnych progach Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie i zgromadziła około 900 modeli plastikowych i kartonowych wystawianych przez modelarzy z Polski i z Niemiec.

Gospodarze jak zwykle przygotowali sporo atrakcji – festiwalowi towarzyszyły stoiska modelarskie, warsztaty dla najmłodszych, modelarze mogli wziąć udział w bardzo ciekawej wycieczce do Podziemnego Miasta w Świnoujściu, a przed budynkiem muzeum prezentowany był samobieżny moździerz automatyczny „Rak”.

Więcej >>>>

W dniach 22-23.06.2019 w Elblągu, w Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód odbyła się już piąta edycja festiwalu modelarskiego organizowanego przez sekcję modelarską SHP Denar

Więcej >>>>

W dniach 28-29 września 2019 roku w Bielsku Białej odbył się IV Poland Model Show, impreza modelarska aspirująca do miana polskiego Moson. Według danych podanych przez organizatorów wzięło w niej udział 471 modelarzy z całej Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Węgier, Finlandii, Rosji, Ukrainy, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Włoch, którzy wystawili 1812 modeli.

Tegoroczna impreza zorganizowana była w hali BKS Bielsko, która była w stanie pomieścić tak liczną ilość wystawionych prac oraz sporą liczbę stanowisk handlowych.

Więcej >>>>

W dniach 7-9.06.2019 przedstawiciele Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego w osobach Tomka Opalińskiego i Wojciecha Sokołowskiego uczestniczyli w kolejnej edycji Warszawskiego Festiwalu Modelarskiego „Babaryba 2019”.

Więcej >>>>

Partnerzy

             
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!