Przedstawiam projekt modelarski, który planowałem dość długo. Właściwie jego historia zaczęła się od wydania przez Wingnut Wings modeli samolotów Halberstadt Cl.II w końcu 2018 roku. Ostateczną motywacją stało się jednak wydanie wspaniałej książki – 1. tomu autorstwa Mariusza Kabatka i ks. Roberta Kulczyńskiego „Niemieckie samoloty wojskowe w lotnictwie polskim 1918-1924”. Na jej okładce, ku mojemu zachwytowi, pojawiła się piękna grafika Piotra Forkasiewicza przedstawiająca samolot na numerem Ławicy 201/18, którego budowę właśnie miałem w planach. Samolot ten używany był w 3 Eskadrze Wielkopolskiej w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Niestety, w drugim locie bojowym w czasie drugiej tury Eskadry został zestrzelony 14 maja 1920 przez sowieckiego Nieuporta Ni24bis. Załoga w składzie pilot Władysław Bartkowiak i obserwator Józef Klicze zginęła w płonącej maszynie.

Więcej >>>>

Miło nam poinformować, że z dniem 1 stycznia 2023 nowym członkiem Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego został wieloletni sympatyk KPM, znany (nie tylko w Polsce) modelarz Przemysław Litewka.

Serdecznie gratulujemy :)

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php/kpm/czlonkowie/651-przemyslaw-litewka

 

Rok 2022 pomału przechodzi do historii. Zapamiętamy go na długo, i to raczej z przyczyn bezpośrednio nie związanych z naszym hobby. Końcówka roku natomiast zaowocowała kilkoma ciekawymi premierami a także nie mniej interesującymi zapowiedziami tego, co czeka nas w przyszłym roku. Producenci modeli i akcesoriów realizują swoje pomysły, zaś modelarze od dawna mogą mówić o klęsce urodzaju. Zapraszamy zatem do lektury ostatniego w tym roku zestawienia nowości, propozycje ciekawe i mogące być całkiem niezłą wskazówką dla spóźnionego Św. Mikołaja.

Więcej >>>>

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
w gronie najbliższych osób, w radości i ciepłej atmosferze.
Sukcesów i wytrwałości w realizacji planów modelarskich.
Nowy Rok niech przyniesie same radosne chwile
i spełni najskrytsze marzenia
życzą członkowie KPM Koszalin

 

Jesień sprzyja modelarstwu. Długie wieczory nastrajają do siedzenia w domu i oddawaniu się naszemu ulubionemu hobby. To teoria, bo wieczory istotnie coraz dłuższe, ale pogoda raczej przypomina późne lato. Producenci modeli i akcesoriów nie zważając jednak na porę roku i pogodę robią swoje, starając się zwrócić uwagę modelarzy na nowe rozwiązania, lub też kusząc ich nowymi rozwiązaniami zastosowanymi w nowych produktach. W przeciągu dwóch ostatnich miesięcy oczywiście nagromadziło się tego dość sporo, więc zapraszamy do zapoznania się, z tym co przygotowały firmy z którymi współpracujemy, a także z tym co wydało nam się interesujące i godne tego, abyśmy wspomnieli o tym w tym miejscu.

Więcej >>>>

Podkategorie

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!