Wrocław Model Show 2019

W dniach 13-14.04.2019 odbył się we Wrocławiu, na terenie Lotniczych Zakładów Naukowych 8. Wrocław Model Show. Koszalińska ekipa w składzie Marek Filzek, Tomek Opaliński i Wojtek Sokołowski dotarła do Wrocławia już w piątek. Dzięki temu mieliśmy pusty plac boju i spokojnie mogliśmy rozstawić modele i pobrać karty startowe, gdyż organizatorzy byli w tym dniu obecni na miejscu rozgrywania zawodów.

Wieczorem razem z Wojtkiem Kicą z ISMRu postanowiliśmy pozwiedzać nocą piastowski Wrocław – głównie rynek i okolice, jak również bardzo sympatyczny lokal „Pod Latarniami”. Po długich modelarskich rozmowach następnego dnia rano zameldowaliśmy się na sali konkursowej, gdzie okazało się, że przybyło sporo ciekawych modeli.

Wrocławska ekipa przygotowała również dodatkowe atrakcje – miłośników militariów na pewno zainteresowała haubicoarmata „Dana”, samobieżna wyrzutnia rakietowa WR-40 „Langusta”, sprzęt saperski i medyczny. Marek postanowił uratować fantoma i pod czujnym okiem wojskowego personelu medycznego przeprowadził jego reanimacje.

Sobota oznaczała dla nas również dzień, w którym mieliśmy do wykonania pewną pracę – musieliśmy wskazać model zasługujący na „Buta”. Jednogłośnie wskazaliśmy tu doskonały model P.11 w skali 1:32 wykonany przez Marcina Matejkę z IPMS Świdnica. Gratulujemy!

Niedziela na wrocławskim konkursie płynęła bardzo szybko – komentowaliśmy wyniki, spotykaliśmy się z modelarzami z innych klubów i dokonywaliśmy zakupów na bogatej giełdzie modelarskiej. W tych czynnościach tak się zagubiliśmy, że prawie przegapiliśmy ceremonię zakończenia zawodów. Na szczęście dostałem smsa od organizatora „Czemu Was nie ma? Nagrody trzeba odbierać” :)
Wrocław Model Show 2019 były bardzo fajnymi, dobrze zorganizowanymi zawodami. Gratulujemy organizatorom i myślimy już o edycji 2020.

Wyniki modelarzy z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego:

Wyróżnienia:

  • Marek Filzek w klasie O22: modele okrętów 1:145-1:400 za model USS New York
  • Marek Filzek w klasie O23: modele okrętów 1:401 i mniejsze za model ORP Krakowiak
  • Wojciech Sokołowski w klasie O12: modele śmigłowców 1:48 i większe za model Kaman SH-2G Seeasprite
  • Marcin Wawrzynkowski w klasie O5: modele samolotów używanych do 1930 roku 1:48 za model Bristol F2B Fighter

Nagrody specjalne:

  • Wojciech Sokołowski - „Złoty Rotor” za model Kaman SH-2G Seeasprite
  • Tomasz Opaliński – nagroda firmy YahuModel za najciekawszy model samolotu - MD450 Ouragan

Tekst: Wojciech Sokołowski
Zdjęcia: Maciej Załuski, Wojciech Sokołowski

Foto: Maciej Załuski

Foto: Maciej Załuski

Foto: Maciej Załuski

Foto: Maciej Załuski

Foto: Maciej Załuski

Foto: Maciej Załuski

 

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!