VIII Festiwal Modeli Redukcyjnych - Łask 2018

W dniach 8-9.10.2018 odbył się w Łasku VIII Festiwal Modeli Redukcyjnych. Przedstawiciele Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego po raz kolejny uczestniczyli w tym modelarskim święcie, które w tym roku stało na bardzo wysokim poziomie, a zgromadziło 600 modeli przywiezionych przez modelarzy z Polski i z zagranicy.

Gospodarze przygotowali wiele atrakcji towarzyszących festiwalowi – na pewno gwoździem programu była wycieczka do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, gdzie można było podziwiać odrestaurowane samoloty z kolekcji Archeo Łask. Nikt z modelarzy w Łasku nie był też głodny – zarówno pod względem duchowym (przepiękne modele do oglądania) i fizycznym. Uczestnicy z poczęstowani zostali śniadaniami, a w sobotni wieczór obiadem.

Cenne jak zwykle były spotkania z kolegami modelarzami, z sympatycznymi Czechami i wspaniałe dwa wieczory z Grupą Tomcatsky.

Tradycyjnie modelarze z KPMu przyznali swoją nagrodę „Pod But” za najlepszy model konkursu. W Łasku otrzymał ją Mikołaj Płaczek, a nagrodzonym modelem był F-16 w greckich barwach.

W Łasku obecni byli dwaj przedstawiciele Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego – Tomek Opaliński i Wojciech Sokołowski. KPM zaś zdobył pięć wyróżnień:

  • Tomasz Opaliński za model śmigłowca MQ-8 Fire Scout (klasa H2)
  • Jacek Szpuntowicz za model motocykla Zephyr (klasa M)
  • Marcin Wawrzynkowski za model samolotu PWS-26 (klasa S6)
  • Marcin Wawrzynkowski za model samolotu Bristol F.2B Fighter (klasa S1)
  • Marcin Wawrzynkowski za dioramę „USS Mount Whitney wchodzi do Gdyni” (klasa D3).

Podsumowując można napisać, że VIII Festiwal Modeli Redukcyjnych w Łasku był bardzo udaną imprezą, organizatorom gratulujemy wspaniałego konkursu i również dziękujemy za trud włożony w jego przygotowanie.

Dziękujemy wszystkim modelarzom za ciekawe rozmowy, a firmie ModelMaker za bezpieczny transport.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Sokołowski

Więcej zdjęć w galerii

 

Partnerzy

             
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!