Gratulacje dla firmy ICM Models

 

Nieprzypadkowo w zestawieniu nowości wspominaliśmy, że dobrych wiadomości odnośnie prestiżowych złotych medali i tytułów Modelu Roku będzie więcej, niż wcześniej tam  podaliśmy, ale postanowiliśmy zaczekać z oficjalną informacją, aż pochwalą się nią sami zainteresowani. Tak się ostatnio stało, bo swoim sukcesem pochwaliła się właśnie firma ICM Models. Została ona wyróżniona w kategorii "Pojazdy Militarne" za model niemieckiego samochodu ciężarowego Unimog S 404 opracowany w podziałce 1/35.

Jak niejednokrotnie zaznaczaliśmy medale i tytuły przyznawane przez redakcję niemieckiego czasopisma dla dla modelarzy Modell Fan są przez producentów niezwykle cenione, świadczą o najwyższej jakości wyróżnionych produktów. Nie jest to pierwsze wyróżnienie tego typu, jakim może poszczycić się ukraiński producent. Rok temu jak najbardziej zasłużenie trofeum to przypadło za model samolotu pola walki OV-10A Bronco, o czym także informowaliśmy. Tym razem nagrodzony został model samochodu ciężarowego Unimog S 404. To skonstruowany przez koncern Mercedes Benz AG samochód ciężarowy z napędem na cztery koła i ładowności 1500 kg. Produkowany seryjnie  w latach 1955-1980 okazał się konstrukcja niezwykle udaną i podatną na różnego rodzaju adaptacje, w tym do roli pojazdu pożarniczego. Redakcja czasopisma Modell Fan wyróżniła zestaw nr 35135 w oparciu o który można wykonać model klasycznej ciężarówki z otwartą skrzynią ładunkową. Na ty,m jednak nie koniec.

Nie tak dawno do sprzedaży trafił zestaw nr 35136 na którego podstawie można wykonać model Unimoga z krytym nadwoziem, zaś w przygotowaniu jest już kolejny zestaw o numerze 35138 umożliwiający budowę ambulansu. Z uwagi na fakt, iż pojazdy te były niezwykle popularne należy się spodziewać tego, że firma ICM Models na tym nie poprzestanie i pojawia się wkrótce kolejne zestawy i z innymi, wojskowymi i cywilnymi odmianami tego pojazdu.

Z tego miejsca chcemy serdecznie pogratulować całemu zespołowi firmy ICM Models odniesionego sukcesu i życzyć kolejnych znakomicie opracowanych zestawów.

 

Koszaliński Pluton Modelarski 

 

 

Partnerzy

               

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd