2 CM FLAK 38 FLAKVIERLING 38

Autor:
ISBN:
Data wydania:
Seria:
Nr katalogowy:
Kategoria:
Format:
Cena:

Alan Ranger
9788366549111
2023-01-23
SCamera ON
Camera On 29
Nowe
A4 72 stron
65.00 PLN

Alan Ranger po raz kolejny sięgnął do swej przebogatej kolekcji zdjęć przedstawiających żołnierzy Wehrmachtu, ich uzbrojenie oraz wyposażenie. Kontynuuje swoją opowieść o jednej z wizytówek niemieckich sił zbrojnych z okresu II wojny światowej, a mianowicie środkach walki przeciwlotniczej konkretnie działach przeciwlotniczych Flak 38, oraz Flakvierling 38.

Jest to już 29 tomik wydany w ramach serii Camera ON, w związku z czym szata graficzna oraz układ tej publikacji jest identyczny, jak poprzednie, które też miałem przyjemność opisywać. Książka liczy sobie 72 strony i podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich zawiera opisy techniczne obu działek, zaś kolejne dwie to już uczta dla oczu wszystkich fanów niemieckiego uzbrojenia z czasów ostatniej wojny, bowiem autor prezentuje ponad 140 znakomitej jakości zdjęć.

W pierwszej kolejności czytelnik bliżej zapona się z działkiem 2 cm Flak 38 w przeróżnych sytuacjach, na stanowiskach bojowych, w czasie transportu czy szkolenia, a także podczas codziennych czynności żołnierzy  ich obsługi.

Podobnie ma się rzecz z Flakvierlingiem 38, któremu poświęcono trzecią część publikacji. Różne sytuacje, a wszystkie znakomicie opisane, dające bardzo czytelny obraz dla wszystkich interesujących się zagadnieniem, nie tylko modelarzy budujących na przykład dioramy, ale także dla rekonstruktorów. Sporo uwagi poświęcono także środkom transportu takim jak na przykład transportera Sd. Kfz. 7. W tekście są zresztą odnośniki do wcześniejszych publikacji z tego cyklu, a także kody QR, dzięki którym daną publikację szybciej namierzymy na stronie wydawnictwa.
Podsumowując, kolejna rzetelnie opracowana porcja wiedzy, która przyda się nie tylko modelarzom czy rekonstruktorom, ale wszystkim miłośnikom historii.

 

Dziękuję Wydawnictwu Stratus za przekazanie egzemplarza na potrzeby niniejszej publikacji.

Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy

               

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd