XII Olsztyński Festiwal Kultury Modelarskiej

Kolejna edycja coraz lepiej rozwijającej się imprezy w Olsztynie odbyła się w dniach 15-16 kwietnia 2023. Po raz drugi miejscem spotkania były dwa piękne historyczne obiekty Muzeum Nowoczesności – dawny tartak oraz trolejbusownia.

Według informacji od organizatorów w festiwalu uczestniczyło ok. 180 modelarzy z Polski i Litwy. Wystawiono ok. 450 modeli plastikowych i ok. 160 modeli kartonowych. Prace stały na wysokim poziomie, organizatorzy narzekali na trudności związane z wyborem prac do wyróżnień. W wielu klasach przyznano więcej niż zapowiadane w regulaminie 3 wyróżnienia.

KPM był reprezentowany przez Piotra Milera i Przemysława Litewkę. Tradycyjną nagrodę „Pod but” przyznano bez większych dyskusji i wątpliwości Jackowi Bołochowskiemu – Autorowi niezwykłego kartonowego modelu ZSU-57-2 „Wilk z Driny”.

Członkowie KPMu nie wrócili też z Olsztyna bez wyróżnień:

  • Piotr Miler – wyróżnienie za model moździerza Krupp 21 cm Morser 10/16
  • Wojciech Sokołowski – wyróżnienie za kolekcję pojazdów „Na budowach PRLu”
  • Marcin Wawrzynkowski – wyróżnienie za model HMCS Prince David
  • Przemysław Litewka – wyróżnienia za modele: Halberstadt Cl.II, Lohner Typ MkN, silnik rotacyjny Clerget 9 oraz kolekcję „Menażeria Sopwitha” a także Memoriał sierż. pil. Lecha Dunajewskiego za model Bucker Bu-131B Jungmann.

Tekst i zdjęcia: Przemysław Litewka

Partnerzy

               

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!