12. Inowrocławski Konkurs Modelarski

Od paru lat ekipa Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego obowiązkowo melduje się w Inowrocławiu na tamtejszym konkursie modelarskim. Nie mogło nas też zabraknąć na dwunastej jego edycji – co prawda koledzy z ISMR zrobili nam psikusa i musieliśmy na te zawody czekać aż do połowy maja. Ale to tylko pobudziło nasz apetyty na wyprawę pod tężnie.

Wczesnym, sobotnim rankiem 19 maja 2018 rozpoczęliśmy procedurę pakowania Colta. Zadanie było ciężkie – jechały trzy osoby, zabieraliśmy modele siedmiu modelarzy z KPMu i kilku juniorów oraz młodzików z Darłowa. Samochód zapełniliśmy po dach! Później już tylko 3,5 godziny drogi do Inowrocławia i szczęśliwie zaparkowaliśmy prawie przy drzwiach sali wystawowej. Po ceremonii powitania ze znajomymi modelarzami szybko i sprawnie rozstawiliśmy modele – tu należą się pochwały organizatorom – procedura rejestracji przebiegała bez zakłóceń. Można powiedzieć wzorowo! Dalszym etapem było rozstawienie naszego klubowego stoiska, które oddaliśmy pod opiekę firmy Modelmaker (serdecznie dziękujemy za pilnowanie) i mieliśmy się udać na piknik na lotnisko. Ale życzliwe dusze ostrzegły nas o korkach w drodze na lotnisko.

Skorzystaliśmy więc z zaproszenia kolegów ze „Szczecińskiego Paprykarza” i udaliśmy się do ich hotelu aby wnikliwie przy tatarze pogadać o modelach. Bardzo sympatyczna ta rozmowa była, więc Paprykarzowi też dziękujemy za gościnę!

O godzinie 15:00 trzeba było już wrócić do pracy – cały skład KPMu obecny w Inowrocławiu, czyli Marek Filzek, Marcin Wawrzynkowski i Wojciech Sokołowski sędziował konkurs punktowy.

Po sędziowaniu popracowaliśmy też na rzecz KPMu – czyli wybraliśmy model „Pod but”. Tym razem za najlepszy model festiwalu uznaliśmy F-18E Super Hornet.

Więcej zdjęć z konkursu w Inowrocławiu >>> Galeria zdjęć

Wieczór oczywiście był zarezerwowany na integrację na której można, a nawet trzeba było zjeść świetny żur kujawski. A integracja – sympatyczna z bardzo śmiesznymi momentami !

Niedziela, drugi dzień konkursu to oczekiwanie na rozdanie nagród i rozmów z modelarzami ciąg dalszy. Zarówno ze starymi znajomymi jak i z nowymi. W tym miejscu pozdrawiamy bardzo sympatyczną i wesołą ekipę z Litwy!

Warto też nadmienić, że na naszym klubowym stoisku prezentowaliśmy modele samolotów pasażerskich z firmy Bigmodel, które będą nagrodami na VII Bałtyckim Festiwalu Modelarskim - nagrodami bardzo limitowanymi bo z indywidualnymi nadrukami na pudełkach!

Ceremonia zakończenia przebiegła szybko i sprawnie. Jak cały konkurs. Należy pogratulować organizatorom doskonałego konkursu! Na pewno wrócimy tu za rok!

Koszaliński Pluton Modelarski zdobył dziesięć wyróżnień:

  • Marcin Wawrzynkowski – dwa (USS Mount Whitney wychodzi z Gdyni – PD03, Boeing B-747-800 Ed Force One – PS10)
  • Marek Filzek –dwa (Niszczyciele Kriegsmarine – PK03, Krążownik Agano – PM02)
  • Piotr Miler – jedno (Krupp 21 Morser– PP09)
  • Artur Hamerling – jedno (Braterstwo Broni – PD03)
  • Tomasz Kuiński – jedno (Sygnalista z Uboota – PF06)
  • Jacek Szpuntowicz – jedno (Aniołów Trzech – PF05)
  • Wojciech Sokołowski – jedno (An-2 Milka – PS09)KPM zdobył również jedno wyróżnienie zespołowe (Marcin Wawrzynkowski, Wojciech Sokołowski) za kolekcje myśliwców PZL P.7 – PK01.

Tekst i zdjęcia – Wojciech Sokołowski

Partnerzy

         

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!