Koszaliński Portal Modelarski

Wystawy

Colberg Model Show „Orężada” 2017

Email Drukuj PDF

W dniach 4-6 sierpnia 2017 roku wystartowała nowa impreza modelarska. Był I Kołobrzeski Festiwal Modelarski Colberg Model Show „Orężada” 2017 zorganizowany przez  firmę ModelMaker, kołobrzeską firmę, znaną z produkcji kalkomanii i akcesoriów modelarskich  oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

V Warszawska Fiesta Modelarska

Email Drukuj PDF

W dniach 10-11.06.2017 odbyła się w hali Gimnazjum nr 14 V Warszawska Fiesta Modelarska. Organizatorami tej zacnej imprezy było IPMS Warszawa i QWKAK (Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartnoholika).

W Fieście wzięło udział około tysiąca modeli kartonowych i plastikowych, cieszył znaczny udział młodzików i juniorów, a poziom wystawionych prac był bardzo wysoki.

Koledzy z Warszawy po stanęli na wysokości zadania jeśli chodzi o względy organizacyjne. Sala i miejsca na stołach przygotowane idealnie, przez cały czas byli gotowi do pomocy modelarzom. Świetnym pomysłem była giełda modelarska, gdzie można było zdeponować swój model, a jego sprzedażą zajmował się już przedstawiciel organizatora.

Olsztyńskia Majówka Modelarska 2017

Email Drukuj PDF

Na Olsztyńskiej Majówce Modelarskiej - VII. Festiwalu Modelarskim, który odbył się w dniach 20-21.05.2017, a był zorganizowany przez Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy "Warmia" startowały nasze modele. Dotarły one do Olsztyna dzięki uprzejmości kolegów z SHP DENAR Sekcja Modelarska.

VI Bałtycki Festiwal Modelarski - podsumowanie

Email Drukuj PDF

W dniach 13-14.05 w gościnnych murach Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie odbył się VI Bałtycki Festiwal Modelarski. Impreza, która wpisała się już na stałe w modelarski kalendarz, zgromadziła i tym razem sporą rzeszę zawodników, w tym juniorów i młodzików. Wystawili oni 418 modeli plastikowych i kartonowych prezentujących bardzo wysoki poziom.

 

11 Inowrocławski Konkurs Modelarski

Email Drukuj PDF

W dniach 22-23.04.2017 Koszaliński Pluton Modelarski wziął udział w 11 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim  zorganizowanym przez  Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, brali w nim udział zawodnicy z Polski i z zagranicy (min. z Litwy i Rosji), którzy łącznie wystawili 24 modele w konkursie punktowanym, 318 modeli kartonowych oraz 543 modele plastikowe.

Koszalińscy modelarze aktywnie brali udział w zawodach, mieliśmy nasze stanowisko klubowe na którym prezentowaliśmy informacje o nowym produkcie Techmodu – modelu samolotu Friedrichshafen FF - 33H w polskich barwach w skali 1:48, do którego kolega Marcin Wawrzynkowski opracował rys historyczny, sędziowaliśmy w konkursie punktowym i wystawiliśmy nasze modele w festiwalu (wystartowały modele 4 zawodników z Koszalina).

Strona 1 z 12