Koszaliński Portal Modelarski

Wystawy

VI Bałtycki Festiwal Modelarski

Email Drukuj PDF

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
VI Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2017


Termin: 13-14.05.2017
Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich
Cel festiwalu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Zgłaszanie modeli przez stronę WWW: formularz rejestracyjny. Zgłaszanie modeli odbywać się będzie również w dniu zawodów (14.05.2016) osobiście na miejscu przeprowadzania zawodów.

Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin.

Szósta edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Koszalina pana Piotra Jedlińskiego.


5. Sikorski Model Show 2017

Email Drukuj PDF

W dniach 13-14.01.2017 w Stalowej Woli odbyła się piąty już Sikorski Model Show. Tegoroczna impreza zgromadziła ponad stu modelarzy z całej Polski, którzy przywieźli 520 modeli startujących w części konkursowej i festiwalowej. W tym miejscu należy dodać, że poziom wystawionych prac był bardzo wysoki.

XV Konkurs Modelarski Łambinowice 2016

Email Drukuj PDF

W dniach 5-6.11.2016 w Łambinowicach odbywał się jubileuszowy, piętnasty Konkurs Modelarski organizowany przez Modelarnię Łambinowice. Modelarnia też obchodziła swój jubileusz. Działa już od trzydziestu pięciu lat i z tej okazji wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani doskonałym tortem. Korzystając z okazji Koszaliński Pluton Modelarski składa serdeczne gratulacje i życzy kolejnych lat działalności z ogromnymi sukcesami na polu modelarskim.

Lubań 2016

Email Drukuj PDF

W dniach 7-9.10.2016 w Lubaniu  odbył się VII. Międzynarodowy Łużycki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych o Puchar Starosty Lubańskiego i Burmistrza Miasta Lubań. Impreza zorganizowana była w wyśmienity sposób przez Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa "Pasjonat", które zadbało zarówno o strawę duchową jak i fizyczną zawodników.

Szczeciński Paprykarz Modelarski 2016

Email Drukuj PDF

W dniach 1-2 października 2016 odbył się w Szczecinie szósty Szczeciński Paprykarz Modelarski. Impreza, która odbywa się w gościnnych progach Muzeum Techniki i Komunikacji przyciągnęła zawodników z całego kraju, a także sporą liczbę zwiedzających wśród których udało nam się spotkać również obcokrajowców – głównie Niemców i gości z Azji.

Zawody były rozgrywane w formule festiwalowej oraz w dwóch tematycznych częściach konkursowych – plastikowej i kartonowej. Ogółem wystawiono 667 modeli.

Strona 1 z 12