Koszaliński Portal Modelarski

Wystawy

V Warszawska Fiesta Modelarska

Email Drukuj PDF

W dniach 10-11.06.2017 odbyła się w hali Gimnazjum nr 14 V Warszawska Fiesta Modelarska. Organizatorami tej zacnej imprezy było IPMS Warszawa i QWKAK (Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartnoholika).

W Fieście wzięło udział około tysiąca modeli kartonowych i plastikowych, cieszył znaczny udział młodzików i juniorów, a poziom wystawionych prac był bardzo wysoki.

Koledzy z Warszawy po stanęli na wysokości zadania jeśli chodzi o względy organizacyjne. Sala i miejsca na stołach przygotowane idealnie, przez cały czas byli gotowi do pomocy modelarzom. Świetnym pomysłem była giełda modelarska, gdzie można było zdeponować swój model, a jego sprzedażą zajmował się już przedstawiciel organizatora.

Olsztyńskia Majówka Modelarska 2017

Email Drukuj PDF

Na Olsztyńskiej Majówce Modelarskiej - VII. Festiwalu Modelarskim, który odbył się w dniach 20-21.05.2017, a był zorganizowany przez Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy "Warmia" startowały nasze modele. Dotarły one do Olsztyna dzięki uprzejmości kolegów z SHP DENAR Sekcja Modelarska.

VI Bałtycki Festiwal Modelarski - podsumowanie

Email Drukuj PDF

W dniach 13-14.05 w gościnnych murach Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie odbył się VI Bałtycki Festiwal Modelarski. Impreza, która wpisała się już na stałe w modelarski kalendarz, zgromadziła i tym razem sporą rzeszę zawodników, w tym juniorów i młodzików. Wystawili oni 418 modeli plastikowych i kartonowych prezentujących bardzo wysoki poziom.

 

11 Inowrocławski Konkurs Modelarski

Email Drukuj PDF

W dniach 22-23.04.2017 Koszaliński Pluton Modelarski wziął udział w 11 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim  zorganizowanym przez  Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, brali w nim udział zawodnicy z Polski i z zagranicy (min. z Litwy i Rosji), którzy łącznie wystawili 24 modele w konkursie punktowanym, 318 modeli kartonowych oraz 543 modele plastikowe.

Koszalińscy modelarze aktywnie brali udział w zawodach, mieliśmy nasze stanowisko klubowe na którym prezentowaliśmy informacje o nowym produkcie Techmodu – modelu samolotu Friedrichshafen FF - 33H w polskich barwach w skali 1:48, do którego kolega Marcin Wawrzynkowski opracował rys historyczny, sędziowaliśmy w konkursie punktowym i wystawiliśmy nasze modele w festiwalu (wystartowały modele 4 zawodników z Koszalina).

VI Bałtycki Festiwal Modelarski

Email Drukuj PDF

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
VI Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2017


Termin: 13-14.05.2017
Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich
Cel festiwalu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Zgłaszanie modeli przez stronę WWW: formularz rejestracyjny. Zgłaszanie modeli odbywać się będzie również w dniu zawodów (14.05.2016) osobiście na miejscu przeprowadzania zawodów.

Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin.

Szósta edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Koszalina pana Piotra Jedlińskiego.


Strona 1 z 12