Koszaliński Portal Modelarski

Wystawy

XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych - Łambinowice 2017

Email Drukuj PDF

Przyszedł miesiąc listopad i po raz drugi mieliśmy odwiedzić Łambinowice, gdzie miał się odbyć XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych. Sam konkurs jest świetny, przerażała nas trochę droga – prawie 550 km w jedną stronę. Ale zmotywowani dodatkowo faktem, że kolega Marek Filzek pochodzi z Opolszczyzny wsiedliśmy w piątek rano do Colta (pakując swoje i kolegów modele) i udaliśmy się w podróż w dwuosobowym zespole – Marek i piszący te słowa.

Po prawie 9 godzinach podróży (oczywiście z przystankami, choćby na obiad) dotarliśmy do budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łambinowicach – obecnie mieści się tu również modelarnia, a przed wojną było kasyno.
Po rozpakowaniu i zarejestrowaniu modeli, które odbyło się bardzo szybko (brawa dla organizatorów za sprawny proces odbioru kart) udaliśmy się z kolegą Kamilem Zoszakiem na nocleg. W tym miejscu chcieliśmy Kamilowi i jego żonie podziękować za gościnę i miłe wieczorne rozmowy.

VII Szczeciński Festiwal Modelarski - Paprykarz 2017

Email Drukuj PDF

Udział w VII Szczecińskim Festiwalu Modelarskim PAPRYKARZ 2017 rozpoczął się już w piątek od pakowania modeli. Zdziwiony ich ilością zabrałem się do pakowania, które zakończyło się sukcesem – jak to określił kolega Marek pudło wyglądało tak jak hangar lotniskowca.

W sobotę 7 października 2017 już o 7:00 rano zameldowałem się pod domem Marka, czekał też już tam kolega Strażak aby przekazać nam swoje modele – miał do Szczecina dojechać później motocyklem. Znowu odbyło się pakowanie – tym razem samochodu. Po upchnięciu nogą dużych kartonów ruszyliśmy w drogę, która przebiegła w miłej atmosferze.

VII Festiwal Modeli Redukcyjnych - Łask 2017

Email Drukuj PDF

Od trzech lat delegacja Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego we wrześniu odwiedza Łask. Nie mogło więc nas zabraknąć w 2017 na VII Festiwalu Modelarskim.

Jednoosobowa delegacja w postaci piszącego te słowa karnie czekała z dużym zestawem pudeł z modelami na przyjazd firmowego transportu ModelMakera. Po przyjeździe Dominiki, Filipa i Andrzeja rozpoczął się pierwszy skomplikowany punkt tego wyjazdu – pakowanie modeli (później okazało się, że w Łasku pakowanie na podróż powrotną było bardziej skomplikowane). Jednak  się udało. Każdy zakamarek Volkswagena został wykorzystany i można było ruszyć w drogę.

Po podróży, którą spędziliśmy w miłej atmosferze dyskutując o modelarstwie, polityce i życiu zameldowaliśmy się wieczorem w Łasku, gdzie w internacie w Ostrowie czekali już na nas modelarze z grupy Tomcatsky, IPMS Warszawa i zamiejscowy pracownik Modlemakera – Piotrek. Tym razem przy piwie do północy rozmawialiśmy już tylko o modelach.

Colberg Model Show „Orężada” 2017

Email Drukuj PDF

W dniach 4-6 sierpnia 2017 roku wystartowała nowa impreza modelarska. Był I Kołobrzeski Festiwal Modelarski Colberg Model Show „Orężada” 2017 zorganizowany przez  firmę ModelMaker, kołobrzeską firmę, znaną z produkcji kalkomanii i akcesoriów modelarskich  oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

VI Festiwal Modelarski Chełmża 2017r.

Email Drukuj PDF

W dniach 22 -23 lipca 2017r. w Chełmży rozegrano VI - tą edycję Chełmżyńskiego Festiwalu Modelarskiego, organizowanego przez Model Club "Combat". Zaprezentowano w sumie 582 modele z czego 573 prace poddano ocenie sędziowskiej. Koszaliński Plutom Modelarski reprezentowany był w tym roku przez naszego nowego Kolegę, Piotra Milera, któremu z tego miejsca chcemy podziękować z opiekę nad naszymi modelami, które wzięły udział w tej imprezie.

 

Strona 1 z 13