Koszaliński Portal Modelarski

Modele samolotów

W Pudle - samolot myśliwski PZL P.7a Deluxe Set - 1/72 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Model:PZL P.7a Deluxe Set, Nr kat.: 70005
Skala: 1:72
Producent:
Arma Hobby
Tworzywo:
2 x model wtryskowy plus elementy fototrawione,  żywiczne, maski,
Malowanie: 6 x Polska, 1 x Rumunia, 1 x Niemcy

 

Recenzja tego modelu powinna pojawić się już dawno temu, ale pojawia się dopiero teraz, przyczyn było kilka, ale nie jest to w tej chwili istotne. Nie spieszyliśmy się ponieważ w dniu premiery tego modelu pokazaliśmy relację z jego budowy w oparciu o ramki testowe. Model o którym mowa to oczywiście myśliwiec PLZ P.7a w skali 1/72, drugi wtryskowy model opracowany przez warszawską Arma Hobby i jednocześnie drugi (data wprowadzenia na rynek) plastikowy przebój tego lata. Pora zatem otworzyć pudełko i zapoznać się z jego zawartością.

W Pudle - Samolot myśliwski - PZL P.8/I - 1/72 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Model: PZL P.8/I nr 73006 PROset
Skala: 1:72
Producent:
Arma Hobby
Tworzywo:
żywica, elementy fototrawione, klisza
Malowanie: 1 x Polska

Premiera najnowszego "dziecka" Arma Hobby czyli wtryskowego modelu myśliwca PZL P.7a oraz Karasia i PZL 42 z IBG Models narobiły w mediach poświęconych modelarstwu tyle szumu, że premiera ostatniego modelu żywicznego spod znaku sympatycznego Żółwika przeszła niemal bez echa. A szkoda, bo temat to ciekawy i wart uwagi. Jak na konsekwencję Arma Hobby przystało, jest oczywiście maszyna z rodziny "Pławszczaków" - PZL P.8/I w skali 1/72.

W pudle - Freidrichshafen FF-33E - 1/48 - Technod

Email Drukuj PDF

Model: Freidrichshafen FF-33E nr kat. 41102
Skala: 1:48
Producent: Techmod
Tworzywo: wtrysk, blaszka fototrawiona
Malowanie: 2 x Polska

Premiera tego modelu pierwotnie była zapowiadana na VI-ty Bałtycki Festiwal Modelarski, lecz z przyczyn niezależnych od producenta musiał się nieco przeciągnąć w czasie. Nie mniej jednak wszystko skończyło się szczęśliwie i w ręce modelarzy trafił kolejny wtryskowy model firmy Techmod, czyli hydroplan patrolowo - obserwacyjny Friedrichshafen FF-33E. Po wypuszczeniu dobrych kilka lat temu FF-33E w barwach niemieckich, ku mojej wielkiej radości firma Techmod wypuściła w końcu na rynek zestaw umożliwiający budowę tego sympatycznego "szmatopołata" w wersji używanej w latach 1920-1925 w Bazie Lotnictwa Morskiego (BLM) w Pucku.

W Pudle - samoloty bombowo - rozpoznawcze PZL 23A Karaś, PZL 42 - 1/72 - IBG Models

Email Drukuj PDF
Model: PZL 23A Karaś nr kat. 72505
Skala: 1:72
Producent: IBG Models
Tworzywo: wtrysk, blaszka fototrawiona
Malowanie: 2 x Polska
Model: PZL 42 nr kat. 72509
Skala: 1:72
Producent: IBG Models
Tworzywo: wtrysk, blaszka fototrawiona
Malowanie: 2 x Polska

Zapowiedź tych modeli przez firmę IBG Models wywołała zrozumiałe zaskoczenie i entuzjazm w środowisku modelarskim. Do tej pory modelarze dysponowali dość leciwym zestawem firmy Heller i praktycznie przed potopowym zestawem ZTS Siedlce, który z oryginałem miał niewiele wspólnego Wykonanie poprawnej repliki Karasia było zadaniem raczej dla doświadczonych i wytrwałych modelarzy. Teraz miało się to zmienić, IBG opracowało swoje zestawy od zera, zgodnie z obowiązującymi standardami. Docelowo do rąk modelarzy mają trafić zestawy umożliwiające budowę wszystkich odmian tego pięknego samolotu, na początek na rynek trafiły PLZ 23A oraz zbudowany na jego podstawie prototyp bombowca nurkującego PZL 42. Producent pokazywał reandry projektowe obu zestawów, potem zdjęcia wyprasek, wreszcie słowo stało się ciałem, Karasie trafiły w modelarskie ręce, między innymi moje.

Lotnicze nowości Choroszy Modelbud

Email Drukuj PDF
Model: Voisin 3 (Salmson engine)
Skala: 1:72
Producent: Choroszy Modelbud
Tworzywo: żywica, fotoramka, folia
Malowanie: Rosja, Frnacja, Belgia, Włochy
Model: Nieuport 80E2, 83E1/E2
Skala: 1:72
Producent: Choroszy Modelbud
Tworzywo: żywica, folia
Malowanie: Polska, Francja

W ostatnim czasie firma Choroszy Modelbud poszerzyła swoją ofertę o trzy ciekawe propozycje adresowane do miłośników lotnictwa spod znaku płótna i sklejki. Są to samolot bombowy Voisin 3 oraz samolot szkolny Nieuport E 80/83. Wszystkie modele opracowano w podziałce 1/72. Ponieważ pojawiły się w sprzedaży pod koniec 2016r. nie znalazły się w naszych zestawieniach nowości modelarskich. Znalazły się za to w puli nagród przekazanych przez firmę Choroszy Modelbud na VI-tą edycję Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego, a to doskonała okazja, żeby zajrzeć do trzech niewielkich pudełek z charakterystyczną grafiką.

Strona 1 z 18