Koszaliński Portal Modelarski

Modele samolotów

Lotnicze nowości Choroszy Modelbud

Email Drukuj PDF
Model: Voisin 3 (Salmson engine)
Skala: 1:72
Producent: Choroszy Modelbud
Tworzywo: żywica, fotoramka, folia
Malowanie: Rosja, Frnacja, Belgia, Włochy
Model: Nieuport 80E2, 83E1/E2
Skala: 1:72
Producent: Choroszy Modelbud
Tworzywo: żywica, folia
Malowanie: Polska, Francja

W ostatnim czasie firma Choroszy Modelbud poszerzyła swoją ofertę o trzy ciekawe propozycje adresowane do miłośników lotnictwa spod znaku płótna i sklejki. Są to samolot bombowy Voisin 3 oraz samolot szkolny Nieuport E 80/83. Wszystkie modele opracowano w podziałce 1/72. Ponieważ pojawiły się w sprzedaży pod koniec 2016r. nie znalazły się w naszych zestawieniach nowości modelarskich. Znalazły się za to w puli nagród przekazanych przez firmę Choroszy Modelbud na VI-tą edycję Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego, a to doskonała okazja, żeby zajrzeć do trzech niewielkich pudełek z charakterystyczną grafiką.

Śmigłowiec SH-2G „Super Seasprite”

Email Drukuj PDF

Model: Śmigłowiec SH-2G „Super Seasprite”
Skala: 1:48
Producent: Kity Hawk
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione,
Malowanie: Polska, USA, Australia, Egipt
Dystrybutor: IBG Models

Miłośnicy polskiego lotnictwa, a w szczególności pokładowego lotnictwa morskiego na pewno na to czekali. W skali 1:48 firma „Kity Hawk” wypuściła na rynek model śmigłowca SH-2G „Super Seasprite” używanego na polskich fregatach. A żeby szczęście było pełne z kalkami zawierającymi polskie malowanie.

Dzięki firmie IBG Models otrzymaliśmy ten model do testów. Zawartość pudełka jest naprawdę imponująca…

W Pudle - szybowiec szkolny SG38 - 1/48 - Special Hobby

Email Drukuj PDF

Model: szybowiec SG 38  nr SH48141
Skala: 1:48
Producent: Special Hobby
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione,
Malowanie: 3x Niemcy, 3x Słowacja

Modele szybowców nie są tak popularne wśród producentów, jak modele samolotów, niemniej jednak czasem na rynku pojawiają się propozycje skierowane dla amatorów bezsilnikowych statków powietrznych. Tak właśnie uczyniła czeska firma Special Hobby wypuszczając replikę jednej z najbardziej znanych konstrukcji w historii szybownictwa - niemieckiego szybowca SG-38. Był on produkowany w dużych ilościach w okresie międzywojennym, w czasie II wojny Światowej a także po wojnie. Używany był wielu krajach w Europie, w tym również w Polsce. W ofercie Special Hobby znajdują się dwa zestawy SH48139 (malowania Polskie, SSRS i NRD) a także SH48141 (malowania Niemieckie i Słowackie). Przyjrzyjmy się bliżej tej ostatniej.

W pudle - samoloty mysliwskie PZL P.6, PZL P.7 - 1/72 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Model: PZL P.6  nr 73003 PROset
Skala: 1:48
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, klisza, osłona kabiny vacu,
Malowanie: 2 x Polska

Model: PZL P.7/I-1 nr 73004 PROset
Skala: 1:72
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, klisza, , osłona kabiny vacu,
Malowanie: 1x Polska

Zanim na rynku pojawił się opisywany niedawno model samolotu PZL P.8 w podziałce 1/48, Arma Hobby wprowadziła na rynek dwa modele myśliwców Puławskiego w skali 1/72. Są to również maszyny prototypowe, a mianowicie PZL P.6 oraz PZL P.7/I-1. Jest to zupełnie zrozumiała konsekwencja wyprodukowania modeli tych samolotów w skali 1/48 oraz prototypu samolotu myśliwskiego PZL P.11.

W pudle - Samolot myśliwski PZL P.8/I - 1/48 Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Model: PZL P.8/I nr 49009 PROset
Skala: 1:48
Producent:
Arma Hobby
Tworzywo:
żywica, elementy fototrawione, klisza
Malowanie: 1 x Polska

Zapowiadano go jakiś czas temu, w końcu jest. Model prototypu myśliwca PZL P.8/I, najciekawszej konstrukcji inż Puławskiego, bo nie wykonanej na zlecenie Ministerstwa Spraw Wojskowych, ale jako projekt prywatny, kontynuacja praz badawczych nad zastosowaniem silników rzędowych do napędu samolotów myśliwskich. Miniatura tego samolotu  w skali 1/48 nie mogła powstać nigdzie indziej, niż w warszawskiej Arma Hobby i jest kolejnym krokiem w realizacji celu w postaci stworzenia modeli wszystkich samolotów konstrukcji inż Zygmunta Puławskiego. Pora zajrzeć do pudełka.

Strona 1 z 17