Koszaliński Portal Modelarski

Bałtycki Festiwal Modelarski

VI Bałtycki Festiwal Modelarski

Email Drukuj PDF

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
VI Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2017


Termin: 13-14.05.2017
Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich
Cel festiwalu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Zgłaszanie modeli przez stronę WWW: formularz rejestracyjny. Zgłaszanie modeli odbywać się będzie również w dniu zawodów (14.05.2016) osobiście na miejscu przeprowadzania zawodów.

Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin.

Szósta edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Koszalina pana Piotra Jedlińskiego.


V Bałtycki Festiwal Modelarski - podsumowanie

Email Drukuj PDF


Foto: Bogdan Żołnierowicz

W dniach 14-15.05.2016 w gościnnych murach Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie odbyła się już piąta edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego zorganizowana przez Koszaliński Pluton Modelarski (sekcję Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii “Perun”) i Gimnazjum nr 11 przy współudziale Urzędu Miasta Koszalina, a wspomaganą udziałem sponsorów i partnerów, takich jak:

PREZENTACJA SYSTEMU PIKO SMART CONTROL

Email Drukuj PDF

PIKO Smart Control to nowoczesny bezprzewodowy, cyfrowy  system sterowania makietami kolejowymi. Automatycznie wykrywa i rejestruje ustawione na makiecie lokomotywy, steruje zwrotnicami, oświetleniem generuje komunikaty dworcowe, gwizdki, sygnały itp. To wszystko za pomocą dotykowego ekranu o wysokiej rozdzielczości.

Zdjęcie: PIKO

W czasie V Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego zostanie przeprowadzona demonstracja tego systemu zorganizowana przez firmę PIKO Polska, partnera imprezy i będzie odbywał się na hallu na parterze w Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich przy ul. Sportowej 19 w Koszalinie.
Harmonogram:
•    Sobota 9:00 – 14:00
•    Niedziela 9:00 – 14:00
Podczas demonstracji chętni będą mogli możliwości tego systemu, a także spróbować swych sił w roli maszynisty i zawiadowcy stacji.
Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swoich sił w roli maszynisty! Zarówno dorosłych jak i młodzież!

Zapowiedź V BFM

Email Drukuj PDF

Pokazy i nauka systemów bitewnych Bolt Action i Infinity The

Email Drukuj PDF

W czasie V Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego zostanie przeprowadzony pokaz i nauka gry systemami bitewnymi Bolt Action i Infinity The Game.

Pokaz został zorganizowany przez sklep RCTRAX.PL – dystrybutora obu systemów i będzie odbywał się na hallu na parterze w Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich przy ul. Sportowej 19 w Koszalinie.

Harmonogram:

  • Sobota 9:00 – 14:00 Infinity The Game
  • Niedziela 9:00 – 14:00 Bolt Action

W czasie pokazów chętni będą mogli rozegrać na przygotowanych planszach potyczki pod okiem instruktora. Zostaną na czas potyczki wyposażeni w odpowiedni zestaw figurek żołnierzy i modele pojazdów.

Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swoich sił w roli stratega! Zarówno dorosłych jak i młodzież!


Strona 1 z 11