Koszaliński Portal Modelarski

V Warszawska Fiesta Modelarska

Email Drukuj PDF

W dniach 10-11.06.2017 odbyła się w hali Gimnazjum nr 14 V Warszawska Fiesta Modelarska. Organizatorami tej zacnej imprezy było IPMS Warszawa i QWKAK (Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartnoholika).

W Fieście wzięło udział około tysiąca modeli kartonowych i plastikowych, cieszył znaczny udział młodzików i juniorów, a poziom wystawionych prac był bardzo wysoki.

Koledzy z Warszawy po stanęli na wysokości zadania jeśli chodzi o względy organizacyjne. Sala i miejsca na stołach przygotowane idealnie, przez cały czas byli gotowi do pomocy modelarzom. Świetnym pomysłem była giełda modelarska, gdzie można było zdeponować swój model, a jego sprzedażą zajmował się już przedstawiciel organizatora.

W Warszawie był obecny również przedstawiciel Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego. Wojciech Sokołowski sędziował wraz z Dariuszem Sommerfeldem i Maciejem Żywczykiem w lotniczej części „Konkursu o Syrenią Łuskę”.
Tradycyjna nagroda za najlepszy model festiwalu naszym zdaniem  - „Pod But” powędrowała do Roberta Pietrygały za model Mi-14 PŁ – serdecznie gratulujemy!

Modelarze z KPMu wrócili z Warszawy z tarczą – otrzymaliśmy  trzy wyróżnienia i jedną nagrodę specjalną:

  • Marek Filzek - wyróżnienie za statek handlowy klasy Liberty (1:350)
  • Marcin Wawrzynkowski - dwa wyróżnienia: za śmigłowiec Anakonda (1:72) i niszczyciel eskortowy OPR "Ślązak" (1:700)
  • Wojciech Sokołowski - nagroda specjalna za najlepiej wykonaną szmatę na modelu - model T-55A (1:35)

Dodatkowo Wiktor Szpuntowicz dostał dyplom za udział jako junior.

Kolegom z Warszawy należą się słowa uznania za tegoroczną Fiestę. Kto nie był niech żałuje i przygotowuje się do VI. Warszawskiej Fiesty Modelarskiej w 2018. Ja na pewno tam będę!

Więcej zdjęć w galerii V. Warszawska Fiesta Modelarska

Tekst i zdjęcia:
Wojciech Sokołowski