Koszaliński Portal Modelarski

VII Bałtycki Festiwal Modelarski

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
VII Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2018


Termin: 26-27.05.2018

Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich

Cel festiwalu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Organizatorzy: Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin. Partnerem Festiwalu jest Politechnika Koszalińska.

Zgłaszanie modeli:

  1. Przez stronę WWW: formularz rejestracyjny będzie dostępny od 01.03.2018.
  2. Osobiście w w dniu zawodów (26.05.2018) w biurze konkursu.

Więcej…

Puckie skarzydła nad Bałtykiem

Tytuł: "Puckie Skrzydła nad Bałtykiem"
Autor: Joanna Grochowska, Barbara Kos-Dąbrowska
Wydawnictwo: BiT, Oskar, Gdańsk
Wydanie: 2018
Oprawa: twarda

Morski Dywizjon Lotniczy w Pucku doczekał się już wielu opracowań, nie oznacza to jednak, że tematyka została całkowicie wyczerpana i niczego nowego się już nie dowiemy. Wręcz przeciwnie, pojawiają się nowe fakty, dotąd nie znane, nowe ustalenia, nieznane dokumenty czy zdjęcia. Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania Niepodległości, powstania Lotnictwa Polskiego oraz 98-ma rocznica Zaślubin Polski z morzem okazała się dobrą okazją do wydania kolejnej publikacji. Nakładem Wydawnictw BiT i Oskar z Gdańska do rąk czytelników trafiły właśnie "Puckie Skrzydła nad Bałtykiem". Co ona zawiera?

Więcej…

Do czego służy ten przycisk?

Tytuł: "Do czego służy ten przycisk? autobiografia"
Autor: Bruce Dickinson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sine Qua Non
Wydanie: Kraków 2017
Oprawa: miękka
Cena: 39,90 zł

Autobiografia gwiazdy heavy metalu... Czego się można po niej spodziewać? Zazwyczaj płyty, koncerty, trasy a w trakcie imprezy, panienki i różnego rodzaju używki. Tak jest zazwyczaj, ale niektóre gwiazdy wyłamują się z tego stereotypu. Takim jest właśnie Bruce Dickinson, znany jako wokalista grupy Iron Maiden i współtwórca największych jej sukcesów, choćby takich albumów jak "Pice of Mind", Powerslave" czy "Brave New Wlord". Oczywiście to tylko kilka przykładów. Bruce Dickinson to nie tylko wybitny wokalista i kompozytor, to prawdziwy człowiek renesansu. Żeby zobaczyć czym jeszcze się zajmował i zajmuje warto sięgnąć do jego autobiografii, której polska edycja ukazała się w zeszłym roku.

Więcej…

Scammell Pioneer R 100 Artillery Tractor -1/35 - IBG Models

Model:
•    Scammell Pioneer R 100 Artillery Tractor – IBG nr 35030 – skala 1:35

Kleje:
•    Klej cyjanoakrylowy Amazing Art
•    Tamiya Extra Thin Cement
•    Humbrol Clearfix

Farby
•    Tamiya
•    Mr. Hobby

Chemia modelarska
•    Szpachlówka Tamiya
•    Farba olejna dla plastyków
•    Terpentyna
•    Pigment fixer AK-Interactive
•    Streaking grime AK-Interactive
•    Tamiya panel line – czarny
•    Pigmenty Vallejo
•    Maskol

 

Scammell został stworzony w 1927 roku jako pojazd, który miał być wykorzystywany na bezdrożach brytyjskich kolonii. Produkowany był w latach 1927 – 1945, w armii służył w latach 1932 – 1980. Wyprodukowano 3414 sztuk. Scammell Pioneer to pojazd wykorzystywany podczas II Wojny Światowej, głównie przez wojska brytyjskie. Powstały 3 wersje pojazdu:
- Ciężki ciągnik artyleryjski
- Ciężki pojazd techniczny
- Pojazd do transportu czołgów
Scammell Pioneer R100 czyli ciężki ciągnik artyleryjski, wykorzystywany był do holowania średnich dział takich jak 60-funtówka, 4,5 cala oraz 5,5 i 6 calowych haubic oraz ciężkiej artylerii takiej jak 155mm LONG TOM czy 8 calówki.
Bardzo dużo ciągników Scammell R100 zostało utraconych podczas ewakuacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego z Francji, część została zniszczona a część wpadła w ręce Niemców. Do końca wojny wyprodukowano 980 sztuk ciągników R100

Więcej…

Fotka Admina

Image