He-111 H-6 1:48 ICM

Model: He-111 w wersji H-6
Nr kat.: ICM48262
Skala: 1:48
Producent: ICM
Tworzywo: model wtryskowy
Malowanie: 4 x Niemcy

Kilka dni temu otrzymałem bardzo ciekawy model - He-111 w wersji H-6. Zestaw producenta ICM w skali 1:48 wygląda bardzo obiecująco.

He-111 został zaprojektowany przed wojną i był podstawowym średnim bombowcem Luftwaffe we ​​wczesnych fazach II wojny światowej.

Zestaw ten pozwala na wykonanie modelu samolotu o długości 344mm i rozpiętości skrzydeł 471mm więc zajmie trochę miejsca na półce, ale na pewno będzie ciekawą ozdobą kolekcji.

Do wyboru są 4 malowania:

  • Rosja, 1941
  • Polska, 1941
  • Norwegia 1941
  • Norwegia 1942

Samolot możemy uzbroić w torpedy lub bomby. Zestaw umożliwia wykonanie modelu z wyeksponowanymi silnikami (niezbędne części znajdziemy w pudełku - to duży plus, nie trzeba inwestować w dodatkowe waloryzacje).

Przejdźmy do opisu tego, co znajdziemy w pudełku. Na 14 ramkach znajduje się 325 części. Do tego oczywiście instrukcja i kalkomania. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre i pozostaje takie po bliższym przyjrzeniu się częścią.

Nie ma źle odlanych elementów, ślady poprodukcyjne są w takich miejscach, że są niewidoczne po złożeniu modelu lub są łatwe do usunięcia. Linie podziału i nity są wyraziste, ale niezbyt głębokie, w sam raz. Wszystko wykonane jest z należytą starannością.

Instrukcja jest jasna i myślę, że nie sprawi to kłopotu przy składaniu modelu.

Niedługo samolot wyląduje na warsztacie, oczywiście szczegółowo opiszę proces budowy.

Dziękujemy firmie ICM za udostępnienie modelu.

 

Tekst i zdjęcia: Piotr Miler

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!