TKS z CKM Hotchkiss wz. 25 IBG Models

Model: TKS z CKM Hotchkiss wz. 25
Nr kat.: 35045
Skala: 1:35
Producent: IBG Models
Tworzywo: model wtryskowy, elementy fototrawione
Malowanie: Polska, 10 Brygada Kawalerii Zmotoryzowanej

Firma IBG Models konsekwentnie realizuje serie polskich pojazdów pancernych z Września 1939 roku wypuszczając kolejny model tankietki TKS, tym razem w wersji z ciężkim karabinem maszynowym Hotchkiss wz. 25.

Model w stosunku do swoich poprzedników różni się zmienionym uzbrojeniem (oczywiście wraz z jarzmem) oraz dodanymi dwoma figurkami pancerniaków, które umożliwiają wykonanie mini dioramy przedstawiającej strzelanie przeciwlotnicze z TKSa, czyli z ckmem zamontowanym na zewnętrznym uchwycie.

W zestawie znajdziemy ramki z częściami wykonane z szarego plastiku. Przeglądając elementy wtryskowe nie zauważyłem żadnych braków – jam skurczowych, niedolewek i innych wad. Dodatkowo są też elementy fototrawione – siatki nad silnikiem i drobny osprzęt.

Elementów jest dość sporo – umożliwiają wykonanie modelu z pełnym wnętrzem i otwartymi włazami. Sporo pracy czeka modelarzy z układem jezdnym – nie jest on wykonany w całości, a gąsienice są w postaci pasków i pojedynczych ogniw na kołach napinających i napędowych. Na każdą stronę pojazdu przewidzianych jest 34 pojedynczych elementów gąsienicy.

Części są dobrze detalowane, jednak w przypadku wykonania TKSa z otwartymi włazami warto pokusić się o ich waloryzacje, zastąpienie elementów zestawowych blaszką lub cieńszymi elementami plastikowymi.

Załączona do zestawu instrukcja jest czytelna i estetycznie opracowana. Zawiera jedno malowanie pojazdu w barwach 10 Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej.

Podsumowując – dzięki firmie IBG Models otrzymujemy kolejny ciekawy model polskiego pojazdu z okresu II Rzeczpospolitej.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Sokołowski

Partnerzy

         
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd