Karaś 2017 - jeden model, trzy spojrzenia

Pojawienie się nowego zestawu umożliwiającego budowę popularnego Karasia w skali 1/72 praktycznie nigdzie nie przeszło bez echa. Zestaw IBG Models w krótkim czasie podbił serca modelarzy i jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się recenzje, na ogół pozytywne, relacje z budowy a na różnego rodzaju imprezach modelarskich można było podziwiać sklejone modele.

Także w Koszalińskim Plutonie Modelarskim, większość z nas stałą się posiadaczami nowych Karasi. Ponieważ trzech z nas, Edmund, Wojtek i Marcin planowało w tym samym mniej więcej czasie wziąć na warsztat wersję A, która ukazała się jako pierwsza, postanowiliśmy, że nasze modele powstaną w ramach pierwszego w KPM-ie projektu grupowego. Przedstawiamy zatem efekt naszej osobnej ale w pewnym sensie wspólnej pracy. Każdy z nas przyjął nieco inną koncepcję, inne techniki, a różny był także sposób indywidualnej ingerencji w zestaw. Myślimy jednak, że osiągnęliśmy dość ciekawy efekt, co może mieć znaczenie dla modelarzy, którzy są dopiero w początkowym okresie zabawy w to piękne hobby.

EDMUND NITA

WOJCIECH SOKOŁOWSKI

MARCIN WAWRZYNKOWSKI

Co ciekawe, żaden z nas nie zaglądał drugiemu w warsztat, co zaowocowało dość zabawnym zakończeniem. Ponieważ każdy z nas wychodził z założenia, że to Koledzy zrobią w swoich modelach pełne osłony goleni podwozia głównego, a w ostateczności, powstały trzy repliki... ze zdjętymi osłonami. Ponieważ taka forma wspólnego klejenia nam się spodobała, w przyszłości planujemy, kolejne takie wspólne projekty, zaś efekty naszych prac pokażemy na portalu.

 

Koszaliński Pluton Modelarski

Partnerzy

             
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd